porady dla serwisanta sprężarek

Energooszczędność i wydajność to dziś dwie najbardziej cenione cechy w elektronice. W toku rozwoju i nowoczesnych technologii wciąż kładziony jest nacisk na uzyskanie satysfakcjonujących wartości, które będą nie tylko inwestycją, ale przede wszystkim przełożą się na realny wzrost przychodów firmy. Sprężarki i uzdatnione powietrze stały się potencjałem, który wprowadza biznes na tory wydajności i energooszczędności, jednakże im więcej możliwości, tym więcej pułapek, które czyhają na system. By sprężarka pracowała wydajnie, musi być w 100% sprawna. Na co zwrócić uwagę podczas eksploatacji?

Na naszym blogu pisaliśmy już o tym, jak ważny jest serwis sprężarek. Dziś dzielimy się 3 praktycznymi poradami dla serwisanta sprężarek.

1. Monitoring pracy

O monitorowaniu postępów jest głośno w każdej branży, niezależnie od wykonywanych obowiązków. Kontrola jakości i wydajności pozwala na podnoszenie standardów. W systemie sprężonego powietrza najlepszym wsparciem są dedykowane programy, które informują o wszelkich nieprawidłowościach. Przy pomocy optymalizacji wszystkich aspektów pracy eliminowane są straty energii lub pogorszenie stanu jakości sprężonego powietrza. Ponadto monitoring pracy sprężarki będzie również istotny w kwestii prac serwisowych, ponieważ jeśli osoba odpowiedzialna za monitorowanie zauważy znaczny spadek ciśnienia, to otrzyma jednoznaczny sygnał, że należy wdrożyć specjalistyczne czynności.

2. Zamienne części do sprężarek

Wymagająca eksploatacja oczekuje stałej kontroli jakości podzespołów. W momencie awarii lub nieoczekiwanego pogorszenia należy szybko interweniować, by nie dopuścić do przestoju w pracy. Jednakże szybka interwencja nie ma nic wspólnego z korzystania z półśrodków. Tylko oryginalne części zamienne do sprężarek są w stanie zagwarantować najwyższą jakość. Korzystanie z innych może doprowadzić do pogorszenia pierwotnego stanu technicznego sprzętu, a przy tym doprowadzić do nieoczekiwanych spadków wydajności i efektywności. Po zastosowaniu tańszych elementów zamiennych, wydaje się, że sprężarka powietrza działa bez zarzutów, jednakże jakość powietrza nie jest już tak satysfakcjonująca, a poprawa tego stanu jest nie do osiągnięcia.

3. Filtry i wsparcie dla uzdatnionego powietrza

Podobnie jak z elementami zamiennymi dla sprężarek, tak i w tym przypadku opłacalną formą jest stosowanie oryginalnych i dedykowanych do konkretnych systemów wkładów filtracyjnych lub innych urządzeń wspierających jakość sprężonego powietrza. Zastosowanie zamiennych wkładów filtracyjnych, przynosi korzyści na krótką metę, trzeba liczyć się z pogorszeniem stanu uzdatnionego powietrza. System może wówczas nie sprostać rygorystycznym normom, które wymagane są w przemyśle spożywczym lub branży farmaceutycznej. Ponadto źle dobrane podzespoły systemu pneumatycznego mogą wpłynąć na żywotność sprzętu.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0