Kondensat to ciecz, która jest obecna w procesie dostarczania sprężonego powietrza. Skropliny pary wodnej oraz aerozol olejowy powstaje poprzez wzrost ciśnienia powietrza lub jako konsekwencja spadku temperatury. Wykorzystanie elektronicznych spustów kondensatu ma na celu ochronę jakości sprężonego powietrza. W artykule zaprezentujemy ich zastosowanie, właściwości oraz parametry techniczne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Jakość sprężonego powietrza wpływa nie tylko na jego zastosowanie w procesie produkcji, ale i aspekt dotyczący ekologii oraz ekonomii. Im więcej kondensatu w sprężonym powietrzu tym częściej dochodzi do awarii urządzeń peryferyjnych, i marnotrawstwa cennej energii, której koszty mają istotny wpływ na inwestycje. Nowoczesna pneumatyka wykonując szereg innowacyjnych projektów z powodzeniem wykorzystuje elektroniczne spusty kondensatu, które mają na celu odprowadzać ciecz z systemu sprężonego powietrza.

Dlaczego stosowanie elektronicznych spustów kondensatu jest ważne?

Przede wszystkim najważniejsza jest jakość sprężonego powietrza, jednakże istotnym parametrem pozostaje dbałość o instalację pneumatyczną. Im mnie skroplin pary wodnej, oleju i innych czynników zewnętrznych tym większa szansa na długoletnią eksploatację automatyki pneumatycznej. Urządzenia odpowiedzialne za dostarczanie sprężonego powietrza są czułe na wszelkie zanieczyszczenia, w szczególności te, które zalegają i tworzą zwartą konsystencję.

Gdzie instalowane są elektroniczne spusty kondensatu?

Elektroniczne spusty kondensatu zazwyczaj są instalowane w miejscach, które są odpowiedzialne za wsparcie w procesie dostarczania sprężonego powietrza, a więc w obrębie elementów takich jak separatory wody, filtry sprężonego powietrza, zbiorniki sprężonego powietrza, osuszaczach ziębniczych czyli w okolicach, w których wspomniany kondensat może zostać odprowadzony.

Poznaj zalety elektronicznego spustu kondensatu typu BEKOMAT

Niewątpliwie największą zaletą i zarazem cenną właściwością techniczną tego typu rozwiązań jest funkcjonowanie w sposób zoptymalizowany. Urządzenie gwarantuje niezawodność i ponadprzeciętną automatykę, a jednocześnie gwarantuje minimalne zużycie cennej energii. Producent zapewnia o czynnikach takich jak:

  • energooszczędność
  • możliwość dopasowania pracy do indywidualnych potrzeb
  • wyposażenie w nowoczesny system alarmujący o wszelkich usterkach
  • niewielki wkład w programowanie i monitoring pracy gwarantuje wysoką satysfakcję użytkowania
  • poszczególne części takie jak dren kondensatu wykonane są z najwyższej jakości materiałów z dbałością o każdy szczegół, co gwarantuje eksploatację nawet w wymagających warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego Newslettera a otrzymasz:

  • Informacje o najnowszych produktach
  • Informację o promocjach
  • Kody rabatowe na produkty

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności