Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Sprężarki dla przemysłu spożywczego

Efektywność i niezawodność są kluczowymi elementami każdego procesu wytwarzania różnych artykułów. Mają szczególnie duże znaczenie w kontekście produkcji żywności. Tutaj zarówno jakość, jak i bezpieczeństwo są niezwykle ważne. Dlatego też sprężarki dla branży spożywczej odgrywają nieocenioną rolę. Służą między innymi jako element systemów chłodniczych, a także napędzają maszyny do przetwarzania żywności. Wspomagają tym samym optymalne warunki przechowywania produktów.

Jak się okazuje, sprężarki dla przemysłu spożywczego to nie tylko urządzenia zapewniające ciągłość procesów związanych z wytwarzaniem pożywienia. To także narzędzia, które mogą znacząco wpłynąć na jakość produktu końcowego. Dlatego też wybór odpowiedniej sprężarki jest niezwykle istotną kwestią. Z tego względu właśnie dziś pragniemy zaprezentować Ci ofertę sprężarek powietrza, które sprawdzą się właśnie w tej gałęzi przemysłu.

Jak sprężone powietrze wykorzystywane jest w przemyśle spożywczym?

Sprężone powietrze odgrywa kluczową rolę w różnych aspektach przemysłu spożywczego – począwszy od przetwarzania surowców aż po finalne etapy produkcji i dystrybucji. Sprężarki do żywności są więc niezwykle szeroko wykorzystywane. Poniżej pragniemy zaprezentować Ci kilka istotnych zastosowań tych maszyn.

  • Wykorzystanie w procesie pakowania – sprężone powietrze jest używane w maszynach do pakowania, aby zapewnić szczelność i świeżość produktów. Sięga się po nie również do formowania opakowań czy do ich wypełnienia oraz uszczelnienia. Co ciekawe, owoce i warzywa są też często osuszane za pomocą właśnie tego medium.
  • Przetwarzanie żywności – mamy tutaj na myśli takie czynności jak mieszanie składników, rozpylanie płynów czy też sortowanie i przesiewanie produktów.
  • Chłodzenie i zamrażanie – sprężone powietrze jest również wykorzystywane w systemach chłodniczych, przeznaczonych zarówno do przechowywania, jak i procesu produkcji, zapewniając optymalną temperaturę dla różnych rodzajów żywności.
  • Czyszczenie oraz zachowanie higieny – sprężarki do przemysłu spożywczego są często stosowane do czyszczenia oraz dezynfekcji urządzeń i powierzchni roboczych. Jest to kluczowe dla utrzymania wysokich standardów higieny, jakim podlega przemysł spożywczy. Na przykład w piekarniach przemysłowych za pomocą sprężonego powietrza często usuwa się okruchy.

Sprężarki dla przemysłu spożywczego bezolejowe – wysoka jakość sprężonego powietrza

Sprężarki bezolejowe są niezwykle popularne w różnych gałęziach przemysłu – zwłaszcza tam, gdzie jakość sprężonego powietrza jest kluczowa. W przeciwieństwie do kompresorów olejowych, których elementy są pokryte specjalną powłoką olejową, sprężarki bezolejowe generują powietrze całkowicie wolne od zanieczyszczeń. Dzięki temu są idealnym wyborem w miejscach, gdzie tłoczony gaz ma mieć bezpośredni kontakt z produktami – tak jak ma to miejsce na przykład w przemyśle spożywczym.

Konstrukcja sprężarek bezolejowych jest zaprojektowana tak, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia w sprężonym powietrzu. Dzięki temu uzyskuje się pewność, że produkty będą przechowywane i przetwarzane w warunkach najwyższej higieny – jeśli oczywiście sprzęt jest użytkowany zgodnie z zaleceniami, a wszystkie czynności odbywają się według obowiązujących norm.

Sprężarki powietrza seria S4

Kompresory dla branży spożywczej od Pneumatik

W ofercie Pneumatik znajdziesz szeroki wybór sprężarek idealnie dopasowanych do potrzeb branży spożywczej. Warto zwrócić uwagę na sprężarki typu scroll z Serii BOGE EO. Są to kompresory bezolejowe, które wyróżniają się niskim poziomem hałasu oraz kompaktową budową, co czyni je doskonałym wyborem dla miejsc o ograniczonej przestrzeni.

Jeżeli zależy Ci na prostocie montażu, Pneumatik oferuje także kompresory tłokowe bezolejowe. Co więcej, są wyposażone w kółka – dzięki czemu są mobilne i łatwe do przemieszczenia. Istnieje jednak opcja zamontowania ich na stałe, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba.

Ponadto, w naszym asortymencie znajdziesz również bezolejowe sprężarki śrubowe. Zdecydowanie będą one doskonałe do wymagających procesów. Wszystko dlatego, że zostały w pełni przystosowane do pracy ciągłej.

Jesteśmy pewni, że dzięki różnorodności dostępnych produktów, z pewnością znajdziesz w Pneumatik sprężarkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby. W celu poznania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Seria sprężarek scroll BOGE EO

Sprężarki przemysłowe dla branży spożywczej – kompresory olejowe

W przemyśle spożywczym korzystanie z kompresorów olejowych jest możliwe w niektórych przypadkach, ale pod pewnymi warunkami. Ze względu na potencjalne ryzyko kontaminacji produktów spożywczych przez olej, sprzęt musi być wyposażony w specjalny układ do uzdatniania sprężonego powietrza. Zazwyczaj składa się on z zaawansowanych filtrów i separatorów. Eliminują one drobne cząsteczki oleju oraz inne zanieczyszczenia z powietrza.

Uzdatnianie sprężonego powietrza jest więc tutaj kluczowe – szczególnie gdy jest ono używane w procesach, gdzie ma bezpośredni kontakt z produktem spożywczym.

Wróć do
Branże