Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Badanie wydajności

Od 2008 roku, w ramach usługi: badanie wydajności, wykonujemy samodzielnie bezpośrednio u klientów analizy efektywności pracy sprężarkowni w oparciu o 12 wejściowy zestaw pomiarowy „BOGE Datenlogger” przygotowany specjalnie do tego celu przez firmę BOGE, której na terenie Polski jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem.

 

Zestaw przygotowany jest do współpracy z komputerem PC posiadającym oprogramowanie WINDOWS 98 i WINDOWS NT 4.0, WINDOWS 2000, XP

W skład zestawu niezbędnego do wykonania badania wydajności wchodzą adaptery z cęgami pomiarowymi w ilości równej zainstalowanym kompresorom w sprężarkowni. Do każdej sprężarki dobrany jest odpowiedni zakres cęgów pomiarowych, adaptery zaś łączone są do wejść walizki analizatora. Dodatkowo do jednego z wejść walizki analizatora podłączony zostaje przetwornik ciśnienia. Pomiar przeprowadza się na ruchu sprężarkowni przez kilka dni.

Podłączenie adapterów z cęgami pomiarowymi do sprężarki

Przeprowadzany jest pomiar jednofazowy. Zakłada się kleszcze na jednej fazie (po stronie sieci). Kleszcze zakłada się zawsze w kierunku przepływu prądu.

Adaptery do badania wydajności sprężarki

Przykład:

Typ kleszczyZakres pomiarowySygnał wyjściowyMaks. silnik kW
200 A0-200 A0-200 mA75 kW
400 A0-400 A0-400 mA160 kW
1200 A0-1200 A0-1200 mA500 KW

Podłączenie czujnika ciśnienia

Na kolektorze sprężonego powietrza wychodzącym ze sprężarkowi montujemy króciec (np. przez wspawanie) o średnicy ½ cala, do którego wprowadzamy czujnik ciśnienia – chyba, że instalacja posiada już taki króciec. Przewody elektryczne czujnika łączymy na odpowiednie analogowe wejście analizatora.

Podłączenie innych czujników

Dodatkowo do analizatora możemy podłączyć czujnik temperatury oraz czujnik punktu rosy – w sposób jak dla pomiaru ciśnienia.

Pomiar

Walizka pomiarowa zawsze współpracuje z komputerem PC przy pomocy którego wprowadza się dane techniczne – parametry sprężarek poddawanych analizie. Poprzez pomiar prądu sprężarki zestaw pomiarowy mając zapisane w pamięci jej dane rozpoznaje fazy i rodzaje pracy sprężarki (tłoczenie, bieg luzem, rozruch) i rejestruje je.

Tak zestawione stanowisko pomiarowe umożliwia pełną analizę efektywności pracy stacji.

  • Zużycie sprężonego powietrza na stanowisku pneumatycznym jest dokumentowane i analizowane.
  • Dla każdego dnia przedstawiana jest grafika zużycia sprężonego powietrza, grafika ciśnienia, grafika czasu pracy kompresorów i tabela energii.
  • Tabela energetyczna zestawia czas pracy kompresorów według czasów obciążenia i biegu jałowego i analizuje koszty sprężonego powietrza w danej walucie krajowej.
  • Wytworzona ilość sprężonego powietrza wyświetlana jest ponadto dla każdego kompresora, jak również sumarycznie.
  • W wyniku badania wydajności otrzymujemy informację ile energii potrzebujemy na wytworzenie jednostki sprężonego powietrza i ile to kosztuje. Mając informacje praktyczne możemy określić w jaki sposób i ile energii możemy oszczędzić
  • Wyniki pomiarów przedstawione zostają tabelarycznie i na wykresach.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i w każdym czasie udzielamy dalszych informacji.

Wróć do
Usługi