Informujemy, że od 2002 roku w naszej ofercie znajduje się budowa układów sprężonego powietrza. Wykonujemy je samodzielnie bezpośrednio u klientów pomiary sprężonego powietrza z równoczesną rejestracją parametrów pracy zespołu sprężarek w oparciu o posiadane stanowisko pomiarowe.
Dla pełnej analizy zużycia sprężonego powietrza i kosztów jego produkcji, audyt prowadzony jest non stop przez okres od 7 do 10 dni.
Budowa układów sprężonego powietrza
Układ sprężonego powietrza pomiarowy składa się z:
- przepływomierza masowego typu VA 400
- czujnika ciśnienia
- czujnik temperatury
- czujnika punktu rosy
- czujników cęgowych do pomiaru prądów sprężarek
Układ sprężonego powietrza współpracuje z układem kontrolno-pomiarowym umożliwiającym transport danych pod EXCEL dla PC. Powyższa konfiguracja umożliwia jednoczesny pomiar czterech parametrów sprężonego powietrza na rurociągach o średnicy (32-300)mm i prądów poszczególnych sprężarek.
- przepływ (0-45000) Nm³/h
- ciśnienia (0- 16) bar
- temperatura (0-100) ºC
- punkt rosy (-60 – +30)
- prąd (0 – 1000A)
Podczas pomiarów sprężonego powietrza oprócz sczytywania poszczególnych parametrów i zapisywania ich w systemie, dokonywana jest wizualizacja zmian na wykresach graficznych. Każdy pomiar sprężonego powietrza zakończony jest opracowaniem dokumentacji wynikowej z przeprowadzonego audytu łącznie z wnioskami. Szczegóły dostępne są w dziale serwisu: serwis@pneumatik.pl