Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Stacje kontenerowe

Kontenerowe stacje sprężarek

Stacje kontenerowe wyróżniają się dużą mobilnością, co pozwala na ich wykorzystanie w dowolnym miejscu, zwiększając tym samym komfort użytkownika. Stacja sprężarkowa kontenerowa może być stworzona w kontenerze o długości od 6,9 do 12 m w wykonaniu izolacyjnym. Każdy kontener przygotowany przez firmę Pneumatik, w trosce o bezpieczeństwo oraz wygodę klienta, posiada wymagane atesty i jest przeznaczony do transportu drogowego, kolejowego lub morskiego.

Kontenerowe stacje sprężarek / kompresorów powietrza
Kontenerowe stacje sprężarek / kompresorów powietrza

Kiedy warto postawić na kontenerową stację sprężonego powietrza?

Sprężarkowa stacja kontenerowa znajduje zastosowanie zatem wszędzie, gdzie ważne jest to, aby w krótkim czasie dostarczyć sprężone powietrze, a jednocześnie rachunek ekonomiczny pokazuje, że nie opłaca się budować stacji stacjonarnych. Wybierając naszą firmę, mogą być Państwo pewni, że oferowane usługi są na najwyższym poziomie. Wieloletnie doświadczenie i dostęp do nowoczesnych technologii pozwoliły nam na ugruntowanie pozycji na rynku. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Stacja sprężonego powietrza – kto może się na nią zdecydować?

Nasi nabywcy stacji kontenerowych to przede wszystkim:

 • wiertnie poszukujące nafty i gazu,
 • terenowe przepompownie ścieków,
 • przedsiębiorstwa prowadzące prace na placach budowy obiektów przemysłowych,
 • kopalnie odkrywkowe,
 • oczyszczalnie ścieków,
 • firmy, których zadaniem jest przesypywanie materiałów sypkich,
 • przemysł okrętowy.

Tak szeroką grupę odbiorców zawdzięczamy swojej wiedzy oraz doświadczeniu, a także możliwości dostarczania najlepszych rozwiązań na rynku.

Sprężarkownie kontenerowe – zalety

Nasze kontenerowe stacje sprężarek to wyjątkowo atrakcyjna opcja dla przedsiębiorstw bez możliwości budowy pomieszczenia dla kompresorów. Nawet niedostateczna wentylacja może stanowić przeszkodę przed montażem pełnej, stacjonarnej sprężarkowni. Wówczas inwestorzy oraz osoby zatrudnione nie muszą martwić się m.in.:

 • hałasem emitowanym przez pracujące maszyny,
 • produkowanym ciepłem,
 • brakiem miejsca na rozbudowaną sprężarkownię.

Umieszczone w kontenerze sprężarki mają tymczasową lub stałą lokalizację – oznacza to, że z powodzeniem można je przesunąć w dogodniejsze miejsce. Przykładowo, jeśli zachodzi potrzeba, kontener z pełnym wyposażeniem można podłączyć do innych procesów produkcyjnych w oddalonej części zakładu. Mimo złożonej budowy każde z prezentowanych rozwiązań jest wyjątkowo mobilny – transport kontenerów nie stanowi wyzwania logistycznego.

Sprężarkownia kontenerowa nie wymaga przy tym skomplikowanego montażu. Wystarczy ustawić ją w dowolnym miejscu według wymagań klienta, podłączyć do zasilania i systemu sprężonego powietrza, a później cieszyć się dodatkowym medium w ciągu codziennej pracy.

Kontenerowe stacje sprężarek – budowa

Prezentowane sprężarkownie kontenerowe sprawdzają się w wielu zakładach przemysłowych, niezależnie od branży. Doskonale wiemy, że każdy z naszych klientów stosuje sprężone powietrze do zróżnicowanych procesów, dlatego oferujemy spersonalizowany dobór urządzeń do sprężarkowni. Każdą maszynę precyzyjnie selekcjonujemy pod względem potrzeb przedsiębiorstwa.

Z jakich części składają się nasze mobilne sprężarkownie?

 1. Sprężarka dopasowana do wymagań klienta.
 2. System gospodarki kondensatem.
 3. Układy osuszania i filtracji.
 4. System wentylacji.
 5. Ogrzewanie.
 6. Szafa rozdzielcza.
 7. Okablowanie i orurowanie.
 8. Oświetlenie.

Kontenerowe stacje sprężonego powietrza są zupełnie niezależne od warunków atmosferycznych – system ogrzewania i wentylacja chronią poszczególne części przed mrozem lub przegrzaniem. Proces produkcji zabezpiecza układy przed korozją, a nasi klienci mogą cieszyć się sprężonym powietrzem o pożądanych parametrach. Ponadto taka modułowa budowa pozwala na szybką lokalizację i eliminację usterek.

Kontenerowa stacja sprężonego powietrza posiada ponadto podwójne drzwi i wytrzymałą podłogę. Optymalizacja samego kontenera pod względem drgań bezpośrednio przekłada się na maksymalne tłumienie dźwięków.

Sprężarkownia w kontenerze

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Chociaż mobilne stacje ze sprężonym powietrzem wydają się doraźnym rozwiązaniem, z powodzeniem można je przekształcić w stacjonarne systemy. To więc idealna opcja dla przedsiębiorstw, które są w trakcie rozbudowy siedzib, ale nie chcą zatrzymywać produkcji.

Pozyskanie wszystkich elementów układu od jednego producenta daje ponadto gwarancję, że sprzęt będzie działał prawidłowo, a naprawa czy wymiana zużytych części odbędzie się wyjątkowo szybko i sprawnie. Taka inwestycja z pewnością zwróci się w postaci zwiększonej wydajności zakładu. Prezentujemy szeroki wybór elementów niezbędnych w każdej sprężarkowni – mobilnej i stacjonarnej.

Wróć do
Usługi