Spust kondensatu Combo D LUX

Spusty kondensatu umożliwiają w bezpieczny i niezawodny sposób odprowadzanie kondensatu bez utraty sprężonego powietrza. Cechuje je duża odporność na czynniki zewnętrzne, a także prostota w obsłudze – nie wymagają profesjonalnej wiedzy, by móc skutecznie na nich działać. Innowacyjne spusty jeszcze skuteczniej usuwają skropliny, zachowując wysokiej jakości, czyste powietrze.

Rodzaje spustów kondensatu

Istnieje kilka rodzajów spustów kondensatu o różnych parametrach i właściwościach. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo spusty kondensatu BEKOMAT oraz X-Drain COMBO-D-LUX. Wszystkie z nich umożliwiają ograniczenie kosztów użytkowania, a także są tak zbudowane, że ryzyko wystąpienia ewentualnych usterek zredukowane jest do minimum. Model COMBO-D-LUX został np. zaopatrzony w zawór kulowy, który zapobiega przedostawaniu się dużych cząsteczek kondensatu do systemu. Natomiast BEKOMAT automatycznie odprowadza skroplinę, minimalizując zużycie energii.

Dlaczego należy zainwestować w spusty kondensatu?

Niezliczona ilość zakładów produkcyjnych/przemysłowych uzależnia swoją pracę od zasilania w sprężone powietrze. Aby skutecznie doprowadzać czyste powietrze do maszyn, ważne jest zapewnienie optymalnej filtracji, osuszenia i od czasu do czasu odolejenia. Brak odpowiedniego urządzenia do uzdatniania kondensatu powodować może liczne nieszczelności, uszkodzenia maszyn i przyrządów pomiarowych. W konsekwencji dochodzi do usterek urządzeń i strat finansowych związanych z czasem przeznaczonym na naprawę np. sprężarek powietrza. Zdecydowanie lepiej zainwestować w spust, ponieważ jego prawidłowe dobranie zapewnia żywotność wielu maszyn. Wygenerowanie środków na odpowiedni układ filtracji i osuszania to inwestycja, która szybko się zwróci.

Zalety spustów kondensatu

Oprócz usuwania nieczystości ze sprężarek, spusty kondensatu mają znacznie więcej walorów.

  • Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nowoczesne spusty kondensatu, które również znajdą Państwo w naszej ofercie, usuwają zabrudzone, gęste i tłuste ciecze nawet w trudnych warunkach.
  • Cechuje je także łatwa instalacja. Niepotrzebne jest zasilanie elektryczne i wszelkie okablowanie.
  • Zbędne jest również skomplikowane oprogramowanie, które utrudniałoby pracę.
  • Konserwacja jest prosta poprzez automatyczną funkcję odprowadzania.
  • Duży przekrój zaworów podwyższa solidność urządzenia i zapobiega emulgacji.
  • Zapewniają bezpieczeństwo w miejscu pracy.
  • Posiadają dowolne napięcie sterowania w zakresie od 12 VDC do 380 V 50/60 Hz.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0