właściwości generatorów azotu

Generatory azotu to świetna alternatywa dla azotu, który jest otrzymywany metodą kriogeniczną. Ekonomiczność, funkcjonalność i brak ograniczeń to tylko niewiele z zalet, które niesie za sobą pozyskiwany w ten sposób azot. Kupując urządzenie, zapewniamy sobie stały dostęp do nieograniczonej ilości azotu, bez konieczności magazynowania mało wygodnych butli. Zapraszamy Państwa do poznania wszystkich właściwości generatorów azotu Boge.

Na naszym blogi firmowym omawialiśmy już specyfikację generatorów tlenu BOGE. Dziś przybliżamy właściwości generatorów azotu. Zapraszamy!

Jak działają generatory azotu?

Sposobem wytwarzania azotu przez generatory Boge jest wykorzystywanie technologii adsorpcji zmiennociśnieniowej. Sprzężone powietrze o wysokim współczynniku czystości przepływa przez zbiornik wyposażony w molekularne sito. Proces adsorpcji zaczyna się w momencie przepływu powietrza przez sito, następnie jest kontynuowany do momentu nasycenia sita molekułami tlenu. Efektem pracy generatora jest uzyskanie azotu o wysokiej klasie czystości do 99,999%.

Zastosowania generatorów azotu

Popularność wykorzystywania azotu w przemyśle jest uzasadniona, ponieważ jest wykorzystywany do konserwacji i pakowania artykułów spożywczych, podczas pakowania soków, wody, kawy, magazynowania wina i świeżych warzyw w chłodni. Ponadto azot ma zastosowanie w obróbce termicznej, przy cięciu laserowym, podczas produkcji farb rozpuszczalnikowych i wielu innych procesach chemicznych.

Zalety korzystania z generatorów azotu

Wyposażenie się w profesjonalny generator azotu daje wiele korzyści. Przede wszystkim niezależność. Brak ograniczeń w dostępie do medium i brak konieczności magazynowania ciężkich butli to powody, które zazwyczaj wystarczą. Azot otrzymywany poprzez działanie nowoczesnego generatora Boge jest nie tylko wydajny i wysokiej jakości, ale przede wszystkim to metoda bardzo ekonomiczna.

Urządzenie jest skonstruowane tak, by bez względu na ilość pozyskiwanego azotu było wydajne i korzystne ekonomicznie. Branża przemysłowa i spożywcza charakteryzuje się różnymi warunkami pracy. Butle z azotem nie zawsze pozwalają nam na dostarczanie substancji wysokiej jakości w wymagających warunkach. Generator azotu spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników w miejscu bezpośredniego zastosowania. Wysoka jakość trwałych materiałów, wydajna produkcja i nowoczesne wyposażenie, to nieodłączne zalety sprzętu pneumatycznego Boge.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0