Ile kosztuje serwis sprężarek śrubowych

Serwis sprężarek nie jest zwykłym procesem naprawczym. Jego szybkie i właściwe przeprowadzenie może bowiem uchronić przed często niewyobrażalnymi kosztami związanymi z zatrzymaniem procesów produkcyjnych zakładu. O tym ile kosztuje serwis sprężarek i jaki serwis warto wybrać, opowiemy w niniejszym artykule.

Serwis sprężarek śrubowych

Serwis sprężarek śrubowych generalnie nie należy do często spotykanych wydarzeń. Jeśli już jednak konieczność jego przeprowadzenia się pojawia, musi zostać wykonany w sposób w pełni profesjonalny. Niepoprawny przebieg serwisu może bowiem nie tylko nie rozwiązać problemu, ale także wygenerować dodatkowe koszty i komplikacje związane z pracą urządzeń sprężarkowych. Serwis sprężarek może być związany zarówno z wymianą filtrów i oczyszczeniem urządzenia, jak i potrzebą wymiany poszczególnych ich elementów. Skomplikowanie całego procesu polega niekiedy na trudności dotarcia do wadliwych części sprzętu, szczególnie jeśli sprężarka jest dużych gabarytów.

Co decyduje o wysokiej jakości i cenie przeprowadzanego serwisu?

Podstawową i główną cechą pożądaną w kwestii serwisów na wysokim poziomie jest szybkość interwencji. Za szybką interwencję uznaje się rozwiązanie problemu w czasie nie dłuższym niż 24 h. Ma to bowiem związek z niekiedy ogromnymi kosztami, wygenerowanymi podczas zatrzymania procesów produkcyjnych. Czasem wystarczy usterka jednego komponentu, by niemożliwe było funkcjonowanie całego układu pneumatycznego. Wybierając właściwy serwis dla swojej sprężarki, ten aspekt warto mieć na szczególnej uwadze. Jeśli firma serwisująca jest w stanie go zapewnić, zasługuje na wzięcie jej pod uwagę i relatywnie wysoką kwotę usługi.

Ile kosztuje serwis sprężarek śrubowych?

Cena serwisu sprężarek śrubowych jest zależna od tego, czy realizuje go firma od zakupu sprężarki, czy firma zewnętrzna. Warto jednak wiedzieć, że podpisanie umowy serwisowej z firmą, od której pochodzi sprężarka, jest najbezpieczniejszą formą zapewnienia ochrony sprzętu. Po pierwsze, nikt tak dobrze nie będzie znał specyfikacji konkretnego modelu urządzenia, jak jego firma macierzysta. Doświadczenie zbudowane na podstawie serwisów tych samych modeli u innych klientów pozwoli ponadto serwisantom na jeszcze szybsze rozpoznanie i rozwiązanie problemu. Co więcej, nawiązanie tego typu umowy odgórnie ustala odpowiedzialność za serwis w określonej jednostce czasowej. Im jest ona krótsza, tym lepiej dla usługobiorcy. Warto także pamiętać, że wybierając serwisantów firmy, z której pochodzi sprzęt, mamy pewność rzetelnego przeglądu, choćby ze względu na obecność gwarancji. Całość uzupełnia fakt, że ten rodzaj serwisu jest zazwyczaj tańszy niż u zewnętrznych usługodawców. Wybierając usługę serwisową u dostawcy urządzeń, ma się pewność, że zamontowane zostaną oryginalne części zamienne, ponadto takie firmy jak nasza, posiadają bogaty magazyn wyposażony w szeroki asortyment niezbędnych części, które mogą być zadysponowane niezwłocznie.

Sprężarka śrubowa

Serwis sprężarek śrubowych – koszt

Serwis sprężarek śrubowych może mieć nieco inną cenę ze względu na rozróżnienie sprężarek na olejowe i bezolejowe. Do niedawna panowało założenie, że sprężarki olejowe wymagają znacznie mniejszej ilości serwisów ze względu na obecność oleju, które zmniejsza siłę tarcia pomiędzy komponentami urządzenia. Różnica ta się jednak zaciera ze względu na intensywny rozwój i ulepszanie technologii sprężarek bezolejowych. Podsumowując, w przypadku sprężarek bezolejowych można się spodziewać nieco niższej ceny za serwis jednorazowy, ponieważ najczęściej wiąże się on jedynie z wymianą filtrów i oleju, co jest relatywnie średnio wymagającym zajęciem. Natomiast przy sprężarkach olejowych, zakres ten jest nieco większy. Poza filtrami wymienia się separatory oleju, termostaty oleju, zawory minimalnego ciśnienia, elektrozawory sterujące, regulatory ssania.

Pneumatik S.A.

Wybór odpowiedniego dystrybutora sprzętu wykorzystującego technologię sprężonego powietrza wpływa także na przebieg jego rzetelnego i właściwego serwisu w późniejszym czasie. Osoby niewykwalifikowane w tym zakresie mogą bowiem źle ocenić faktyczny stan usterki lub przeprowadzić jej naprawę w niewłaściwy sposób. Co więcej, istnieje ryzyko, że serwisant pochodzący z niesprawdzonego źródła świadomie nieadekwatnie oceni konieczność wymiany poszczególnych elementów sprężarki, by zwiększyć swój przychód w tym zakresie.

Pneumatik S.A. i serwis sprężarek BOGE

Dzięki funduszom inwestycyjnym otrzymanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt. „Usprawnienie serwisu kompresorów Pneumatik S.A. poprzez wdrożenie najnowszych technologii ICT” możliwe było zelektronizowanie naszego działu naprawy kompresorów i sprężarek. Do działań w zakresie projektu należy między innymi:

  • zarządzanie flotą pojazdów poprzez system XTrack,
  • możliwość uzyskania kompletnego obrazu relacji firmy z klientem przy użyciu systemu ITCube CRM.

Rezultatem wdrożonych zmian jest między innymi znaczne skrócenie i udoskonalenie pracy naszych techników serwisu, lepsze wykorzystanie posiadanych samochodów, a także możliwość wprowadzania danych do systemu informatycznego firmy online. Bazy serwisowe firmy Pneumatik S.A. znajdują się w Tczewie, Częstochowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, z główną bazą w Wysogotowie pod Poznaniem.

Cena serwisu sprężarek śrubowych – od czego jeszcze może zależeć?

Cena serwisu sprężarek śrubowych może zależeć także od tego, czy jest on formą przeglądu, naprawy czy renowacji. Jeśli naprawy, to należy ustalić z Działem Serwisu jego zakres. Może zostać on przeprowadzony w ujęciu całościowym, średnim lub bieżącym. W zakresie serwisu sprężarek śrubowych można zamówić także szczegółowe analizy aktualnego stanu technicznego urządzeń lub interwałowe przeglądy serwisowe. Na koszt serwisu sprężarek śrubowych składa się także stopień złożoności urządzeń. Na poziom złożoności wpływa między innymi zwarta konstrukcja urządzenia charakteryzująca się niewielką liczbą części zamiennych, a także łatwość dostępu lub jego brak do wszystkich elementów sprężarki bez konieczności jej demontażu.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

1. Czym kierować się podczas wyboru właściwej usługi serwisowej?

Przede wszystkim warto postawić na kompleksową usługę firmy, z którego pochodzi konkretny model sprzętu. Jeśli w danym przypadku nie ma takiej możliwości, warto kierować się opiniami znajomych po fachu bądź innych klientów poszczególnych urządzeń . Nie bez znaczenia jest także deklarowany czas serwisu i proponowana cena serwisu.
Ważnym składnikiem w wyborze firmy, która będzie nam serwisowała zakupione urządzenia, jest dostępność części zamiennych, czas reakcji na zgłoszenie awarii, lokalizacja punktów serwisowych.

2. Czego mogą dotyczyć remonty sprężarek?

Remonty mogą dotyczyć silników napędowych, bloków śrubowych, lub układów przenoszenia napędu sprężarek.

3. Kiedy warto zainwestować w naprawę sprężarki śrubowej, a kiedy w ją wymienić?

Granica pomiędzy koniecznością wymiany sprężarki, a jej naprawą jest bardzo płynna i odpowiedź na to pytanie powinniśmy uzyskać od doradcy technicznego w tym zakresie. Zaufanego doradcę technicznego zaleca się znaleźć już przed wystąpieniem awarii sprężarki.

4. Kto najczęściej korzysta z serwisów sprężarek?

Z autoryzowanego serwisu sprężarek najczęściej korzystają firmy, które dbają o niezawodną pracę zakupionych urządzeń, przedsiębiorcy, szpitale i gabinety stomatologiczne.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0