Jakiej firmy wybrać sprężarkę?

Wybór sprężarki obwarowany jest wieloma istotnymi decyzjami, a pierwsza z nich dotyczy wyboru firmy. Musimy wziąć pod uwagę wszystkie zależności, dlatego decyzja nie jest łatwa. Wiele osób już w tym momencie popełnia błąd prowadzący do poważnych i tym samym dotkliwych konsekwencji w przyszłości. Przygotowaliśmy poradnik, w którym zwracamy uwagę na najważniejsze punkty.

Z naszą pomocą wybór sprężarki stanie się łatwiejszy z kilku względów. Wiedząc jaką firmę wybrać będziesz w stanie oszacować koszty i dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Ponadto konkretny producent zadeklaruje swoje możliwości i oferowaną pomoc w procesie eksploatacji pod względem doboru elementów uzupełniających, oryginalnych części i nowoczesnych rozwiązań, które stale są ulepszane, by praca była jeszcze wydajniejsza. Dobry producent nie zaprzestanie kontaktu z klientem, kiedy ten dokona zakupu jego urządzenia. Pomoże w razie ewentualnych problemów i to nie tylko związanych z obsługą, ale również i przede wszystkim w razie wystąpienia ewentualnych awarii. Za takim producentem należałoby się rozejrzeć i my Ci w tym pomożemy.

Jak rozpoznać sprężarkę dobrej jakości?

Zanim przejdziemy do sedna sprawy i wyjaśnimy jaką firmę należy w sposób szczególny uwzględnić w procesie inwestycji w system sprzężonego powietrza przypomnijmy pokrótce nasz niedawno opublikowany artykuł, w którym poruszyliśmy temat wyboru kompresorów – https://www.pneumatik.pl/jak-wybrac-kompresor-5-wskazowek-dla-kupujacego/. Wówczas podaliśmy 5 wskazówek dla kupującego jak wybrać sprzęt, który okaże się satysfakcjonujący w procesie eksploatacji. Wyszczególniliśmy:

  • Program konserwacji i gwarancji
  • Dostęp do części zamiennych
  • Zdalny monitoring i diagnostyka
  • Szkolenie z zakresu obsługi sprzętu
  • Obsługa klienta

tlokowe-olejowe

Wskazane obszary są doskonale znane, ale zazwyczaj decydujemy się na półśrodki kosztem nieco niższej cenie. W perspektywie czasu okazuje się, że nie bez powodu niektóre z firm deklarują początkową cenę zakupu nieco wyższą niż konkurencyjne firmy. Tanie rozwiązania zazwyczaj okazują się tylko atrakcyjne w momencie zakupu, a później klient jest pozostawiony sam sobie, więc gdzie ta wydajność i efektywność deklarowana na początku, jeśli nie ma możliwości znalezienia części zastępczej lub istotnego podzespołu? Jak wówczas instalacja sprzężonego powietrza ma działać bez zarzuty? Niestety pozostaje tylko nerwowa niepewność.

Rynek sprężarek powietrza w ocenie ekspertów praktycznie cały czas się rozwija. Nowe szanse i możliwości otwierają się przed nim w najbliższych latach. Mówi się, że wartość globalnego rynku sprężarek będzie rosła średnio co roku o ponad 7%. To może jeszcze bardziej zmotywować niektóre osoby do poszukiwań tańszych rozwiązań. Największym zainteresowaniem urządzenia te będą cieszyły się w regionie Azji i Pacyfiku, a także w Europie. Ta popularność ma wynikać z potrzeby i chęci użytkowania energooszczędnych sprzętów charakteryzujących się ekologicznymi metodami wytwarzania energii.

Wszystko wskazuje na to, że będą powstawać nowe firmy oferujące ten sprzęt. Tylko pytanie – jakiej jakości? Z tym może być różnie. Dlatego należy zachować czujność. Być może na rynku pojawią się producenci, którzy będą chcieli stworzyć atrakcyjną ofertę dla swoich klientów, opracowując urządzenia, których ceny nie będą wysokie, ale kosztem jakości poszczególnych podzespołów. Należy wobec tego pamiętać, że czasem niska cena sprzętu generuje wyższe koszty, a nawet całkowite straty w przyszłości.

Sprężarki powietrza seria S4

Jakość a nowoczesne technologie w pneumatyce

Dobrej jakości sprężarka powietrza nie wykorzystuje prowizorycznych materiałów i najprostszych rozwiązań, szczególnie w dobie oszczędności zasobów naturalnych. Trend ekologiczny to istotny dla branży pneumatycznej motor napędowy w kierunku dobrych zmian. Dzięki wnikliwym testom i analizom zaawansowane technologicznie firmy zajmujące się dostarczaniem sprężarek i innych elementów systemu sprężonego powietrza są w stanie oszacować możliwości i wybrać tylko korzystne rozwiązania.

Masowe produkcje i proste rozwiązania są dobre na chwile i dla osób o niskich oczekiwaniach. Firma, której podstawowym medium jest sprężone powietrze nie może opierać decyzji zakupowej na inwestycji w proste rozwiązania, ponieważ niska cena = niska jakość powietrza. Taki sprzęt może okazać się z czasem kompletnie bezużyteczny, a nawet bardzo awaryjny. Wybrana sprężarka powinna przede wszystkim odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom i potrzebom użytkownika. Urządzenie to ma w końcu umożliwiać i ułatwiać wykonywanie poszczególnych prac, a nie odwrotnie.

Sprężarka powietrza boge C9

Ponadto w sytuacji kiedy kupujemy produkt mało znanego producenta istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że firma specjalizuje się wyłącznie w dostarczaniu sprężarek czy małych kompresorów, boryka się z brakiem części zamiennych i personelu serwisowego. Jeżeli sprężarka ulegnie awarii, będzie trzeba ponieść duże koszty związane z jej naprawą, o ile w ogóle okaże się to możliwe. Często w tego typu przypadkach pojawia się konieczność zakupu nowego urządzenia. Wysoka jakość sprężonego powietrza zależy również od doboru odpowiednich:

Na poprawne działanie urządzenia oraz jego awaryjność duży wpływ ma nie tylko samo wykonanie, ale również jakość poszczególnych podzespołów. Stosowanie tych najgorszych znacznie obniża sprawność sprężarki i tym samym jakość sprężonego powietrza.

sprężarka-a-kompresor-e1516350553619

Dlaczego sprężarki Boge są najlepsze?

System sieci sprężonego powietrza proponowany przez niemieckiego producenta Boge wyróżnia się na tle konkurencji. Marka od kilkudziesięciu lat wykorzystuje potencjał nowoczesnych technologii specjalizując się w projektowaniu skomplikowanych:

Ponadto marka sukcesywnie uatrakcyjnia ofertę o dodatkowe możliwości wykorzystując media cyfrowe. Już dziś dysponuje kilkoma programami zdalnego monitorowania sieci sprężonego powietrza, które w łatwy i przede wszystkim szybki sposób umożliwiają pracę bez przestojów i strat cennych zasobów. Konfiguracja systemu monitorującego wszelkie nieprawidłowości świetnie sprawdza się w przypadku pojedynczych systemów, jak i złożonych stacji pneumatycznych.

Niemiecka marka Boge zaliczana jest do najstarszych producentów kompresorów, sprężarek śrubowych oraz systemów sprężonego powietrza na świecie. Co więcej, jest zarazem jednym z liderów rynku, który systematycznie wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania. Producent z powodzeniem spełnia najwyższe wymagania klientów na całym świecie. To przede wszystkim dobrze znana i rozpoznawalna firma, która zasługuje na wybór jak żadna inna.

Sprężarki śrubowe BOGE serii S

Odzysk ciepła z Boge

System sprężonego powietrza Boge nie ogranicza się tylko i wyłącznie do podnoszenia efektywności pracy, ale i oszczędności zasobów. Dzięki instalacji odzysku ciepła można skutecznie wykorzystać potencjał ciepła, który powstaje jako skutek uboczny w procesie produkcji sprężonego powietrza. Właściwie ustawione parametry pracy urządzeń, są w stanie zaoszczędzić koszty energii, które mogą służyć do ocieplania wnętrza hali produkcyjnej w okresie zimowym.

Partnerski serwis dla sprężarek Boge

Jako autoryzowany przedstawiciel marki Boge realizujemy pełen serwis dla sprężarek BOGE, jaki oferuje nasz niemiecki partner. Klienci mogą bez problemu wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie i zasoby w szybkim usunięciu wszelkich nieprawidłowości zgłaszając problem przez wygodny system. Stały kontakt i niemalże natychmiastowa reakcja to znak rozpoznawczy Boge i nasz! Wybierając produkty tego producenta i korzystając z naszych usług serwisowych, możesz mieć pewność, że nie szybko będziesz musiał inwestować w nowy sprzęt. Chyba…, że zechcesz rozwinąć firmę i stworzyć nowe stanowiska pracy, wyposażając je właśnie w kolejne urządzenia tej marki. Z przyjemnością pomożemy Ci je dobrać.

sprężarki śrubowe BOGE

Podsumowując zadane na początku pytanie: Jakiej firmy wybrać sprężarkę? Jesteśmy przekonani, że Boge to dobry wybór. Inwestycja w dobrej jakości sprzęt, który stale jest ulepszany, odpowiednio zaprojektowany, a przy tym wykorzystuje potencjał nowoczesnych technologii nie potrzebuje dodatkowych uzasadnień o słuszności wyboru.

Ulepszanie Boge nie prowadzi do wykluczenia starszych komponentów z rynku. Wprost przeciwnie! Producent stara się, by kolejne rozwiązania sprostały wysokim wymaganiom i umożliwiały dostarczanie najlepszej jakości sprężonego powietrza bez strat finansów i zasobów energii, Boge nieustannie wspiera swoje produkt. Dlatego inwestując w sprężarkę powietrza tej marki, możesz mieć pewność, że posłuży Ci przez wiele lat, a w razie ewentualnych problemów będziesz mógł liczyć na pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także zyskasz stały dostęp do oryginalnych części.

Na koniec chcielibyśmy serdecznie zaprosić Cię do kontaktu, w ramach którego zaprezentujemy Ci poszczególne urządzenia i pomożemy w dokonaniu właściwego wyboru. Dzięki temu zainwestujesz w sprzęt, który będzie usprawniał Twoją pracę i czynił ją wygodną oraz satysfakcjonującą. Bo użytkowanie sprężarek powietrza marki Boge to czysta przyjemność.

membramowa

Oceń ten post!

4.3 / 5. Liczba głosów: 4