Nadchodząca seria sprężarek śrubowych S-4 charakteryzuje się wyjątkowo niskim poborem mocy i minimalizacją wewnętrznych strat ciśnienia. Liczne podjęte przez BOGE starania spowodowały, że S-4 jest najcichszą sprężarką śrubową na rynku. Dzięki wydłużonym interwałom serwisowym i dodatkowym opcjom oszczędności energii można obniżyć łączne koszty eksploatacji do rekordowo niskiego poziomu.

Seria sprężarek śrubowych S-4 – faworyt pod każdym względem!

Sprężarki śrubowe serii S-4 mają napęd pasowy bloku śrubowego został zastąpiony zintegrowaną przekładnią, szczelnie obudowaną, o niewielkich stratach i niewymagającą serwisowania. Smarowanie następuje z obiegu olejowego agregatu. Zakresy wydajności oraz ciśnienia można zmiennie kontrolować dzięki nowemu blokowi śrubowemu, który może zostać ustawiony do optymalnego punktu pracy.

 

Sprężarki serii S-4 zajmują niewiele miejsca. W połączeniu z wyjątkowo cicha pracą umożliwia to posadowienie urządzenia także w małych pomieszczeniach np. bliżej miejsca pracy.

 

Wysoki stopień efektywności serii S-4 jest nieustannie ulepszany przez liczne opcje oszczędności energii, takie jak wentylator regulowany frekwencyjnie czy system odzysku ciepła DUOTHERM.

 

Dzięki zastosowaniu pionowych zbiorników separatora oleju w połączeniu z nową technologią separacji i zintegrowanym wkładem separatora udało się uzyskać szczególnie niską  zawartość resztek oleju w sprężonym powietrzu, osiągając także najniższe straty ciśnienia.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0