tłokowe-bezolejowe

W wielu firmach przemysłowych i produkcyjnych sprężone powietrze jest wartościowym przekaźnikiem energii. Bierze ono udział w różnorakich procesach technologicznych, np. bezpiecznie zasila części wykonawcze układów napędowych. Niestety brak odpowiedniej kontroli nad tym nośnikiem powoduje większe koszty. Optymalne zarządzanie sprężonym powietrzem w przedsiębiorstwach gwarantuje rentowność w prowadzeniu biznesu.

Sprężone powietrze – ważne medium energetyczne

Sprężone powietrze zajmuje po energii drugie miejsce, jeśli chodzi o ogólną ilość zastosowań pod względem częstotliwości i wielkości. Jednakże kwestia optymalnego zagospodarowania tego nośnika jest często zaniedbywana. Łatwy dostęp do sprężonego powietrza powoduje złudne wrażenie, że jest to darmowe medium energetyczne, dlatego badanie jego opłacalności jest bagatelizowane.

Optymalna analiza ilości zużytej energii stanowi dla wielu przedsiębiorców duży problem. Coraz lepiej prosperująca konkurencja, nowe przepisy dotyczące środowiska, rosnące ceny energii czy też konieczność obniżania energochłonności w produkcji powodują, że niezwykle roztropnym jest analizowanie tego tematu, ponieważ wyciąganie dobrych wniosków pozwala obniżyć rachunki za energię. A wszystko to dzięki takim urządzeniom jak np. kompresory.

Środek oszczędnościowy – kompresor śrubowy

Do urządzeń, które umożliwiają prawidłową optymalizację kosztów użycia energii, zaliczamy kompresory śrubowe. Produkują one sprężone powietrze oraz ciepło. Dzięki nim można wykorzystać nadmiar energii w postaci ciepła w miejscach, gdzie zachodzi konieczność doprowadzenia jej większej ilości. Maksymalna wydajność kompresorów może mieć decydujące znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacyjnego i finansowego przedsiębiorstwa.

Przed wyborem odpowiedniego urządzenia, należy zadbać o analizę wydatków w firmie. Określenie indywidualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze w procesach technologicznych powinno być głównym kryterium, które trzeba ustalić przed zakupem produktu. Decyzja o wyborze adekwatnego kompresora jest ważna przy planowaniu kosztów, które należy przeznaczyć na energię. Wybór odpowiedniego wyposażenia sprawi, że działalność stanie się bardziej efektywna i oszczędna niż wcześniej.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0