dlaczego oryginalne części do kompresorów

O skuteczności kompresorów w przemyśle w dużej mierze decydują części, z których są zbudowane. Najlepiej sprawdzają się oryginalne komponenty, natomiast na rynku możesz znaleźć także dużo zamienników. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 5 argumentów, które pokazują dlaczego warto stosować oryginalne części w kompresorze.

 

Argumenty za oryginalnymi częściami

1. Potrzebne są mniejsze środki na utrzymanie

Pomimo tego, iż przeważnie oryginalne części są nieco droższe od zamienników, to w dłuższej perspektywie taka inwestycja zwraca się z nawiązką. Dlaczego? Gdy zdecydujesz się na komponenty od producenta sprężarki, masz gwarancję montażu sprężarki, ustalonej fabrycznie wydajności, czy też serwisu w razie jakiejkolwiek awarii. Profesjonalna obsługa serwisowa to z pewnością główny atut takiego rozwiązania. Natomiast przy substytutach, wydasz mniej, aczkolwiek w razie wystąpienia ryzyka jest problem z szybką i skuteczną naprawą.

2. Lepsze dopasowanie do maszyny

Oryginalne części zamienne do sprężarek zawsze perfekcyjne pasują do danego kompresora, ponieważ są zgodne ze specyfikacją. Zapewniają niezawodną pracę przez wiele godzin, ponieważ wcześniej były testowane właśnie z myślą o danym modelu. To umożliwia trwałe i żywotne działanie.

Pomimo tego, ze zamienniki wyglądają tak samo, jak oryginalne, to ich gorsza jakość uwidocznia się po jakimś czasie. To ,,uśpienie” jest groźne, gdyż na początku niedoskonałości produkcyjne i usterki są trudne do wykrycia. Zamienniki przeważnie mają mniejszą tolerancję na trudy działania kompresorów, przez co szybciej się zużywają i są bardziej kosztochłonne.

3. Możliwość wprowadzania zmian i udoskonalania

Producent kompresorów często wprowadza udoskonalenia swoich części, aby były bardziej wydajne. Tego typu ulepszone komponenty można pozyskać tylko u firmy dostarczającej dane maszyny. Umożliwia to dłuższą żywotność sprężarki.

Gdy zdecydujesz się na części od innego dostawcy, ryzyko związane z niekompatybilnością wzrasta. Gdy kompresor powietrza jest aktualizowany bez nowych części zamiennych od producenta, może przestać funkcjonować, tak, jak powinna.

4. Możliwość uniknięcia awarii

Niestety, zamienniki, które nie spełniają podstawowych założeń fabrycznych (pomimo takiego samego wyglądu), mogą doprowadzić do awarii. W konsekwencji niesie to za sobą opłakane skutki jak: wstrzymanie linii produkcyjnej i ogromne straty finansowe. Nie trzeba też przypominać o tym, że awaria może negatywnie wpłynąć na zdrowie i życie pracowników, a nikomu przecież na tym nie zależy.

5. Kontakt z ekspertami technicznymi od zaraz

Producent oryginalnych części zamiennych pomoże Ci najlepiej podczas: wymiany części, serwisu czy też posłuży radą dotyczącą efektywnego wykorzystania maszyny. Dzięki tej relacji z dostawcą możesz bez przeszkód kontrolować koszty zużycia kompresora, sprawdzić jego stan techniczny oraz wygenerować budżet na dalsze działania w przyszłości.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0