Filtry do sprężarek oddzielają cząstki stałe, aerosole oleju i wody, jak i opary olejowe, gwarantując tym samym doskonałą jakość sprężonego powietrza. Filtry sprężonego powietrza wykonywane są z różnych materiałów, w zależności od producenta. Ma to wpływ na ich wydajność oraz niezawodność oddzielania. Wszelkie zanieczyszczenia można skutecznie wyeliminować, stosując filtry wyłącznie sprawdzonych firm.

Zastosowanie filtrów do sprężarek

W dzisiejszych czasach metody produkcyjne wymagają dostarczania sprężonego powietrza najwyższej jakości. W wielu firmach sprężarki narażone są na zasysanie z otoczenia coraz większej ilości zanieczyszczeń np. kurzu i rdzy. Dlatego odpowiednie filtry do sprężarek są konieczne, aby dostarczać wolne od zanieczyszczeń sprężone powietrze.

Filtry do sprężarek mają duże znaczenie w procesach produkcji i obniżaniu kosztów działalności. Gwarantują utrzymanie czystego sprężonego powietrza (także sterylnego np. w branży medycznej).

Rodzaje filtrów do sprężarek

Nasza firma posiada w ofercie niezawodne i technologicznie zaawansowane filtry do sprężarek producentów BOGE i HANKINSON, które cechuje wydajna praca, niskie ciśnienie dyferencyjne oraz wysoki poziom filtracji.

Filtry BOGE

Filtry BOGE oddzielają cząstki stałe, aerosole oleju i wody oraz opary olejowe. Jakość sprężonego powietrza została przetestowana przez niezależnych ekspertów i spełnia normy ISO 12500-1:2007 oraz ISO 8573-1:2010. Konstrukcja ułatwiająca przepływ oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów pozwalają na utrzymanie ciśnienia dyferencyjnego na niskim poziomie, bez wpływu na zdolność pochłaniania nieczystości. Znacznie niższe straty ciśnienia filtrów obniżają zużycie energii oraz poprawiają bilans CO2 produkcji. Zastosowanie wydajnych włóknin wkładu filtracyjnego z nanowłókien z optymalnym płaszczem zewnętrznym sprawia, że filtry są tak wydajne.

Filtry HANKINSON

Seria filtrów NGF firmy HANKISON powstała, aby osiągnąć uznany międzynarodowo standard sprężonego powietrza ISO 8573. Seria NGF bazuje na najnowszych standardach filtracji sprężonego powietrza, gwarantując doskonałą jakość sprężonego powietrza przy niskich kosztach produkcji. Wydajność wkładów filtrów została potwierdzona przez certyfikat ISO 12500. Jako nośniki filtra serii NGF zostały zastosowane plisowane wkłady filtrów, które charakteryzują się szczególnie dużą powierzchnią, dzięki czemu utrata ciśnienia jest znacznie zredukowana. Wyjątkowy design pokrywy wkładu filtra umożliwia bezturbulencyjny przepływ sprężonego powietrza, a optymalne kanały przepływu i nowy kształt pokryw minimalizują dodatkowo utratę sprężonego powietrza.

Dlaczego warto?

Filtry do sprężarek BOGE i HANKINSON to produkty o znanej na całym świecie jakości i trwałości renomowanych producentów specjalizujących się w technice uzdatniania sprężonego powietrza.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0