Sprężarki śrubowe bezolejowe serii SO to niezwykle trwałe, niezawodne i zaawansowane pod względem technologicznym urządzenia dostarczające bezolejowe sprężone powietrze. Zachęcają przemyślaną budową, najwyższą jakością wykonania oraz nowatorskim sposobem działania. Ponad 25-letnie doświadczenie w branży pneumatycznej pozwala nam stwierdzić, iż ten typ sprężarek zapewnia sprawdzone i ekonomiczne wytwarzanie bezolejowego, sprężonego powietrza.

W ostatnim artykule omawialiśmy sprężarki śrubowe serii S. Dziś zajmiemy się serią SO.

Zastosowanie sprężarek śrubowych SO

Bezolejowe sprężarki śrubowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, zarówno w małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstwach. Zakłady produkcyjne, czy też firmy z branży spożywczej oraz medycznej – wszędzie tam, gdzie konieczne jest użycie energooszczędnych sprężarek o bardzo niskim poziomem hałasu, świetnie sprawdzą się urządzenia serii SO. Wszystko to dzięki dużej wytrzymałości, efektywności i żywotności proponowanych przez nas produktów.

Dwa systemy chłodzenia sprężarek śrubowych

W zależności od zapotrzebowania sprężarki śrubowe bezolejowe serii SO dostępne są z systemem chłodzenia powietrzem lub wodą. W pierwszym typie zupełnie zbędne są instalacje do doprowadzenia i odprowadzenia wody chłodzącej oraz związane z tym nakłady finansowe. Natomiast w sprężarkach z chłodzeniem wodnym ciecz chłodząca przepływa przez rury, a sprężone powietrze je omywa, dając efekt szybszego i lepszego czyszczenia.

Specyfikacja techniczna sprężarek serii SO

Sprężarki śrubowe serii SO to najnowocześniejsze maszyny, które przeznaczone są do wymagającej pracy w różnych warunkach. Świadczą o tym parametry oraz wyposażenie:

  • efektywna wydajność: nawet do 51,4 m3/min (w zależności od typu)
  • moc silnika: do 355 kW (w zależności od typu)
  • chłodzenie wodą lub powietrzem
  • napęd przekładniowy
  • system sprawnej regulacji parametrów pracy

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0