Sprężarki to kluczowe urządzenia w wielu zakładach produkcyjnych. Dlaczego? Mogą pracować na wysokich obrotach każdego dnia przez wiele lat. Gdy ulegną awarii, spada wydajność całej firmy. Dlatego tak ważne jest dbanie o odpowiednie serwisowanie kompresorów.

Aby utrzymać optymalny poziom pracy, warto zwrócić większą uwagę na konserwację sprężarek. Tylko cykliczne czynności, mające na celu utrzymanie kompresorów w dobrym stanie za pomocą nowoczesnych technologii, są gwarancją długiego i niezawodnego działania sprężarek.

Monitoring kompresora

W dzisiejszych czasach, gdy sprężarki są niezwykle ważne w wielu zakładach, kwestia właściwie przeprowadzonego serwisu kompresorów stała się priorytetem. Jednym z dobrych rozwiązań, które wprowadzają producenci maszyn, jest system monitoringu urządzeń. Komputery sterujące, umieszczone w kompresorach, z wyprzedzeniem informują o usterkach i sugerują wykonanie przeglądu. Marka BOGE instaluje specjalne oprogramowanie, które przedstawia dane o: parametrach maszyny, temperaturze, ilości przepracowanych godzin i wewnętrznym ciśnieniu. Dla specjalisty dane te mogą być kluczowe w zlokalizowaniu problemu, co umożliwi szybką reakcję i skuteczny serwis kompresora.

Rola elementów sprężarki w serwisie

Jeżeli chodzi o serwis sprężarek, znacząca jest jakość użytych elementów w kompresorach. Im jest wyższa, tym mniejsze ryzyko wystąpienia awarii. Renomowani producenci jak BOGE, konstruują maszyny przy użyciu wyłącznie najlepszych części. Warto więc już przed zakupem sprężarki rozważyć kwestię większej inwestycji w sprzęt, gdyż w dłuższej perspektywie zmniejszy to koszty funkcjonowania firmy.
Warto zaznaczyć, że godzina awarii sprężarki to olbrzymi koszt dla przedsiębiorstwa! Z finansowego punktu widzenia lepiej ulokować większy kapitał w wyższej jakości sprzęt niż często go naprawiać i konserwować tracąc czas i kapitał. Wzajemna zależność wszystkich elementów w kompresorach jest kluczowa, dlatego należy zadbać o każdy detal. Korzystanie z oryginalnych części i pakietów serwisowych jest jedyną metodą dla zapewnienia żywotności sprężarek.

Pneumatik – szybki i sprawny serwis sprężarek

W trosce o bezpieczeństwo pracy w Państwa firmach gwarantujemy jak najszybsze dostarczenie odpowiednich materiałów i części zamiennych. Podczas awarii maszyn dbamy o ciągłość pracy, dostarczając sprzęt zastępczy.
Sprężarki BOGE powstały w ten sposób, aby ich serwis był nieskomplikowany i opłacalny.

Wykonamy rzetelny i szybki serwis sprężarek dzięki:

  • klarownej konstrukcji w systemie modułowym
  • mniejszej ilości elementów – stawiamy na jakość, nie ilość
  • ograniczeniu ilości rur i złączy
  • bezproblemowemu dostępowi do wszystkich części,

Bezpieczna konserwacja jest możliwa także dzięki precyzyjnemu systemowi komputerowemu o wysokiej jakości i dokładności. Każde zaburzenie pracy sprężarki w firmach może być niezwykle kosztowne. Warto więc zadbać najpierw o wysokiej jakości sprzęt, do którego produkcji użyto najlepszych na rynku elementów, aby serwis sprężarki mógł odbyć się szybko, bez szkody dla zakładu.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0