Jaki kompresor dwutlokowy wybrac

Kompresory dwutłokowe (dwucylindrowe) są uniwersalnym narzędziem, które przyda się w warunkach domowych, jak i przy profesjonalnych pracach w warsztatach oraz zakładach przemysłowych. Maszyna ma za zadanie dostarczyć sprężonego powietrza. Ich główną funkcją jest podwyższanie ciśnienia gazu lub wymuszanie jego sprawnego przepływu. Kupując sprężarkę, trzeba określić jej zastosowanie i kierować się jej podstawowymi parametrami. Wybraliśmy kilka czynników, które ułatwią zakup kompresora dwutłokowego.

Niedawno na naszym blogu pisaliśmy o tym, jaki wybrać kompresor olejowy. Natomiast dziś omówimy kwestię wyboru kompresora dwutłokowego.

Kompresory dwutłokowe są większymi urządzeniami, które są w stanie sprostać wymagającym pracom za pomocą napędu paskiem klinowym. Kompresory dwucylindrowe są podzielone na jedno i dwustopniowe. W pierwszym przypadku oba tłoki i cylindry mają te same średnice, w drugim są wyposażone w dwa cylindry o różnych średnicach. Analizując oferty, warto zwrócić uwagę na podstawowe cechy, które zagwarantują bezpieczną eksploatację.

Kompresor dwutłokowy – specyfikacja

  • Intuicyjna obsługa – proste menu oraz możliwość dopasowania zasobów do indywidualnych potrzeb to wyznacznik nowoczesnych urządzeń.
  • Kompatybilność – najczęściej kompresor służy jako fundament do działania zaawansowanych maszyn produkcyjnych. Sprzęty powinny być kompatybilne, w przeciwnym razie kompresor może nie sprostać większym mocom maszyn produkcyjnym.
  • Mobilność – jeśli szukasz kompresora, z którego będziesz korzystać na budowie to kup przenośny i najlepiej z wygodną opcją przemieszczania się.
  • Gwarancja – kupując używany sprzęt, oszczędzasz, ale pamiętaj, że w przypadku naprawy raczej mało prawdopodobna, że będzie obowiązywać Cię gwarancja. Jak każdy sprzęt kompresor może ulec awarii.
  • Możliwości serwisowania – wybierając ofertę znanych i cenionych producentów, zagwarantujesz sobie pełen serwis, a nawet dostęp do oryginalnych części zamiennych. Być może koszty zakupu znacznie przewyższą atrakcyjne oferty z marketu, ale tanie i mało znane marki to słaba inwestycja. Tym bardziej, jeśli sprzęt ma służyć w pracy, a nie w przydomowym warsztacie.

Kompresor zawsze powinien być dopasowany do indywidualnych preferencji. Niezawodność, łatwość instalacji i obsługi oraz gwarancja właściwego serwisu to inwestycja na lata. Warto skorzystać z oferty producenta, który dynamicznie i stale realizuje się w obszarze pneumatycznym.

regulacja wydajności sprężarek boge

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0