Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Referencje

Jako jedyna firma na polskim rynku PNEUMATIK jest autorem Inteligentnej Stacji Sprężonego Powietrza z Turbosprężarką w oparciu o innowacyjną technologię sterownia przez Internet. Wdrożenie do procesu produkcyjnego Huty Celsa turbosprężarki pracującej w układzie hybrydowym dwóch osuszaczy stanowi nowość na skalę krajową, ale również rzadkość na skałę europejską. Na owe przedsięwzięcie firma Pneumatik uzyskała dotację unijną. Dzięki usługom oferowanym przez firmę Pneumatik został wdrożony SSN bazujący na sterowniku PROVIS który umożliwia transmisję danych, wizualizację i monitoring stanów procesu wytwarzania sprężonego powietrza przez Internet. Rozwiązanie to umożliwia w znacznym stopniu uniknąć stanów zagrożeń produkcji sprężonego powietrza i pozwala na właściwą, wczesną reakcję w przypadku możliwości ich powstania. Dzięki zastosowanemu systemowi SSN-PROVIS przestaje istnieć ryzyko zaprzestania produkcji lub produkcji powietrza o niewłaściwych parametrach. Co więcej, zastosowane przez firmę Pneumatik technologie przyniosły do 40% oszczędności w zużyciu energii elektrycznej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń.

W ramach projektu nastąpiły zasadnicze zmiany procesu produkcyjnego:

  • optymalizacja pracy całego układu poprzez wykorzystanie regulacji mocy turbosprężarki zgodnie z programem pracy SSN-PROVIS – optymalizacja i wizualizacja,
  • zastosowanie osuszacza hybrydowego polegającego na połączeniu osuszacza adsorpcyjnego z ziębniczym.

Dzięki wykonaniu projektu CELSA Huta Ostrowiec zyskała dodatkowe 10000m3/h sprężonego i osuszonego powietrza wraz z najnowszym sterowaniem nadrzędnym.

Celsa "Huta Ostrowiec" Sp. z o.o.

„Wszystkie prace zostały wykonane z należytą starannością, zgodnie z wymaganiami technicznymi i technologicznymi oraz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Dostawa maszyn, urządzeń i ich montaż odbyła się w wyznaczonych terminach zgodnych z harmonogramem. Dzięki nowym urządzeniom zmniejszyła się ilość energii elektrycznej i wody chłodzącej zużywanej do produkcji sprężonego powietrza. Reasumując uważamy zrealizowaną inwestycję za bardzo dobrą i rokującą nadzieję na dalszą pozytywną współpracę obu Firm.”