FreshMail.pl

W łaściwa eksploatacja kompresora wymaga doboru sprzętu uzdatniającego powietrze, a także elementów, które ochronią system przed zanieczyszczeniami. Niezależnie od zastosowania, długości pracy i wielkości kompresora ważnym aspektem jest dobór odpowiednich filtrów. Wówczas możemy być pewni, że nie tylko sprężone powietrze zachowuje odpowiednia jakość, ale i części są zabezpieczone

Przed czynnikami zewnętrznymi. Jak zatem dobrać filtry do kompresorów by spełniły określone standardy? I wreszcie czy wybór filtrów do kompresorów stosowanych w warunkach środowiska wrażliwego różni się od kompresorów stosowanych na przykład w warsztacie wulkanizacyjnym? W artykule odpowiemy na stawiane pytania.

Wiele osób zapomina, że zakup kompresora powietrza to nie wszystko. Niestety bez właściwie dobranych elementów zabezpieczających i stałej kontroli jakości proces dostarczania dobrej jakości sprężonego powietrza może nie spełnić wysokich wymagań. Fakt, że kompresor podczas pracy ulega zanieczyszczeniu nie jest wiedzą zaskakującą. To całkowicie normalne zachowanie eksploatacyjne, dlatego nie należy przejmować się analizą zanieczyszczeń, a jedynie im przeciwdziała

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru filtrów do kompresorów?

Wybierając filtry do kompresorów należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników, które umożliwiają właściwe dopasowanie rozwiązania. Parametry, na które należy zwrócić uwagę mogą różnić się zw względu na zastosowanie, ponieważ w warunkach wymagających nieskazitelnie czystego powietrza należy dodatkowo zabezpieczyć system przed zanieczyszczeniami, co szczególnie jest przestrzegane w branży medycznej, farmaceutycznej, spożywczej czy chemicznej, gdzie jakość przekłada się bezpośrednio na bezpieczeństwo. W standardowych warunkach najważniejsze pozostają:

  • wielkość przyłącza czyli ocena typu i średnicy gwintu
  • rodzaj spustu pomiędzy automatycznym a ręcznym
  • zakres filtracji i jego precyzja, im bardziej wymagające warunki, jak wspomniana wcześniej branża medyczna tym zakres filtracji wyższy, a w konsekwencji wyższy wskaźnik ochrony sprężonego powietrza przed zanieczyszczeniami.

Jak działają filtry sprężonego powietrza?

Filtry do kompresorów mają za zadanie pozbyć się zanieczyszczeń, które w układzie pojawiają się na skutek poszczególnych etapów uzdatniania powietrza. Zbudowane z kanału wlotowego i kierownicy potrafi wprawić w ruch zanieczyszczenia i powietrze i odseparować cząstki zanieczyszczeń w kierunku zaworu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do naszego Newslettera a otrzymasz:

  • Informacje o najnowszych produktach
  • Informację o promocjach
  • Kody rabatowe na produkty

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności

FreshMail.pl