jak zwiększyć ciśnienie w kompresorze

Wybór sprężarki powietrza powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Parametry, maksymalne możliwości ciśnienia wyporowego, a w konsekwencji satysfakcjonująca jakość powietrza, która służy jako fundament w danych czynnościach eksploatacyjnych. Zazwyczaj ciśnienie w kompresorach występuje w przedziale konkretnych wartości. Zatem jak zwiększyć ciśnienie w kompresorze?

Większość narzędzi i urządzeń, które wymagają zasilania sprężonym powietrzem, oczekują konkretnych parametrów, by praca była satysfakcjonująca i spełniała normy. Przy zbyt niskim ciśnieniu efektywność może być nie tylko niezadowalająca, ale urządzenie może w ogóle nie spełniać swojej powinności. Standardowo narzędzia i urządzenia potrzebują ciśnienia w granicach 6-10 bar, jednakże wybór kompresora powinien zakładać większą wartość. Urządzenie pneumatyczne musi wytworzyć ciśnienie, które będzie o około 20% wyższe od wymaganego.

Dzięki unowocześnieniu systemów pneumatycznych profesjonalne urządzenia są w stanie dopasować się do indywidualnych potrzeb. Zmechanizowanie i zautomatyzowanie systemów zdalnego starowania umożliwiają skonfigurowanie ciśnienia i kontrole energii z maksymalnym uwzględnieniem ekonomiczności. Eliminacja pracy jałowej oraz usystematyzowane cykle przełączeń z pracy z obciążeniem pozwalają na wymaganą w przedsiębiorstwie ekonomiczność i ergonomię.

Regulacja częstotliwości w kompresorach BOGE

Jeśli sprężarka pracuje na konkretnym ciśnieniu, ale zapotrzebowanie ulega zmianie, warto wykorzystać układ regulacji częstotliwości BOGE. Dbałość o optymalne dostosowanie wydajności sprężarki do zmieniających się uwarunkowań to podstawa efektywności i ekonomicznej wydajności. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym przez inteligentne rozwiązania niemieckiego producenta strumień objętościowy jest regulowany bezstopniowo w przedziale pomiędzy 25 a 100%. Eliminacja czasu pracy jałowej oraz cykli przełączeń to najskuteczniejszy sposób na bezpieczną regulację ciśnienia bez strat dla przedsiębiorstwa.

Regulatory ciśnienia (presostaty) przeznaczone są do regulacji i kontroli wartości ciśnienia w instalacjach. Presostaty mają wbudowany styk elektryczny jednobiegunowy przełączny (w CS jest to wyłącznik trójbiegunowy), którego położenie zależy od wartości mierzonego ciśnienia i wartości ustawionej na skali presostatu (tzw. punkt przełączania).

Oceń ten post!

3.5 / 5. Liczba głosów: 6