Osuszacze sprężonego powietrza to urządzenia wykorzystywane w miejscach, w których wymagane jest suche powietrze lub gdzie instalacje sprężonego powietrza narażone są na zamarzanie. Eliminowanie wilgoci z powietrza z wykorzystaniem osuszaczy cechuje się niskimi kosztami przy zachowaniu wysokiej efektywności. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo osuszacze adsorpcyjne, ziębnicze oraz membranowe firm BOGE i SPX HANKISON.

Osuszacze sprężonego powietrza BOGE i HANKISON

Do osuszania powietrza można wykorzystać różne rodzaje osuszaczy. Osuszacze ziębnicze wykonują tę pracę poprzez chłodzenie. Adsorpcyjne osuszają powietrze poprzez gromadzenie się na powierzchni ciała stałego lub cieczy, natomiast membranowe za pomocą specjalnych włókien znajdujących się w membranie. Bez względu na rodzaje osuszacza, które cechują się innymi funkcjonalnościami, produkty BOGE i HANKINSON idealnie sprostają każdemu wyzwaniu. Z pewnością w naszej ofercie znajdą Państwo osuszacz, który spełni indywidualne wymagania przedsiębiorstwa.

Zastosowanie osuszaczy sprężonego powietrza

Osuszacze uzdatniają sprężone powietrze, eliminując z niego wodę oraz parę wodną. Negatywnym zjawiskiem jest przedostawanie się wilgoci do przewodów instalacji sprężonego powietrza. Aby temu zapobiec, warto zastosować osuszacze sprężonego powietrza, czy to: adsorpcyjne, ziębnicze, czy też membranowe.

Zastosowanie osuszacza pozwala uniknąć przerywania kosztownych procesów produkcji i serwisowania elementów instalacji. Tylko całkowicie oczyszczone i suche sprężone powietrze zapewni maksymalne oszczędności. Brak prawidłowego uzdatniania sprężonego powietrza może być bardzo kosztowe, dlatego osuszacze są wskazane w instalacjach sprężonego powietrza.

Osuszacze sprężonego powietrza znajdują zastosowanie w procesach technologicznych, w magazynach, w których wymagane jest zachowanie niskiego poziomu wilgoci, przemyśle farmaceutycznym, energetycznym, czy też w chłodnictwie. Suche powietrze jest przydatne także w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym, energetyce, chłodnictwie itp. Niska wilgotność powietrza decyduje o jakości produktów w tych branżach.

Zalety osuszaczy sprężonego powietrza

Osuszacze to najlepsze rozwiązanie do uzdatniania sprężonego powietrza. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów osuszaczy: adsorpcyjne, membranowe, ziębnicze firm BOGE i HANKISON.

Główne zalety osuszaczy:

  • Zmienny wybór punktu rosy poprzez wybór mikro-przełącznika
  • Panel obsługowy zamontowany na froncie osuszacza
  • Nieskomplikowana instalacja i serwis
  • Niskie koszty serwisowania
  • Oszczędność miejsca dzięki zintegrowanej i kompaktowej budowie
  • Łatwa obsługa

Oceń ten post!

5 / 5. Liczba głosów: 2