ogrodowa sprężarka a profesjonalna

Sprężone powietrze jest wykorzystywane w wielu segmentach, które nierzadko nie mają nic wspólnego z wymagającymi pracami eksploatacyjnymi w fabrykach i na halach produkcyjnych. Potencjał uzdatnionego powietrza daje ogromne korzyści wszędzie tam, gdzie ręcznie wykonywane prace trwałyby dłużej lub pochłaniałby zbyt dużą ilość energii. Mimo wszystko należy mieć na uwadze, że sprężarka kupiona w supermarkecie do prostych prac ogrodowych nie spełni oczekiwania wymagających warunków produkcyjnych. Jakie są podstawowe różnice? Postawiliśmy przedstawić je w naszym artykule.

Na naszym blogu dokonaliśmy już wielu porównań urządzeń pneumatycznych. Porównywaliśmy sprężarkę i kompresor oraz turbosprężarkę i kompresor – https://www.pneumatik.pl/turbosprezarka-a-kompresor-jakie-sa-roznice/. Dziś przybliżamy różnice, jakie są między sprężarką do zastosowań domowych a przemysłowych.

Czym charakteryzuje się sprężarka ogrodowa?

Sprężarka ogrodowa to potoczne określenie, ponieważ konstrukcja nie znajduje zastosowania, tylko i wyłącznie w pracach wykonywanych na wolnym powietrzu. Sprzężone powietrze o niskim poborze mocy będzie nieocenionym pomocnikiem w kwestiach porządkowych, ale i wsparciem dla urządzeń mechanicznych, które poprzez system pneumatyczny będzie wykonywało obowiązki szybciej, a tym samym efektywniej. Jest obowiązkowym elementem wyposażenia ekip remontowych, które wykorzystują sprężone powietrze do malowania lub u tapicerów, którzy w ten sposób zasilają pistolety służące do montowania materiału na meblach. Zaletą tego typu konstrukcji jest ich mały pobór energii oraz łatwe przemieszczanie się z urządzeniem.

Profesjonalna sprężarka przemysłowa

Sprzęt pneumatyczny wykorzystywany w procesie produkcji musi być przystosowany do konkretnych warunków. Jeśli biznes opiera się na priorytetowym wykorzystaniu uzdatnionego powietrza to i silnik sprężarki musi być przygotowany na pracę przez kilka, a nawet kilkanaście godzin bez przerwy. Zwykła konstrukcja nie sprosta takim wymaganiom, zatem konieczna jest inwestycja w sprzęt o ponadprzeciętnych możliwościach. Ponadto profesjonalne sprężarki powietrza są wspierane przed dodatkowe elementy, które podnoszą ich wydajność i efektywność, np. monitorowanie systemu, automatyczne programowanie pracy i szereg możliwości dbających o jakość sprężonego powietrza.

Pełen wybór sprężarek przemysłowych BOGE znajdziesz w naszej ofercie.

Pamiętaj o różnicach!

Nawet jeśli jesteś właścicielem małego warsztatu samochodowego, przemyśl dobrze inwestycje w sprężarkę. Być może koszt zwykłego sprzętu będzie kilkakrotnie niższy w porównaniu z profesjonalnym, ale czy aby na pewno będzie to dla ciebie korzystna inwestycja?

Sprężarka musi być dopasowana do konkretnej pracy!
Zatem pamiętaj o:

– wydajności
– czasu pracy
– wymagających warunkach
– jakości sprężonego powietrza.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0