turbosprężarka a kompresor

Wybór kompresora jest uzależniony od indywidualnych potrzeb, dla jednej branży konieczne jest zapotrzebowanie na sprężone powietrze, inni potrzebują sprężonego powietrza o wyjątkowej jakości i czystości. Właściwie dobrany sprzęt już na początku będzie przynosił zadowolenie z eksploatacji. Sprężarki bezolejowe zdecydowanie przodują w wydajności i oszczędności energii, jednakże producenci wciąż udoskonalają proces uzyskiwania zadowalających parametrów. Efektem jest turbosprężarka, zatem którą wybrać?

Mieliśmy Państwu przyjemność przybliżyć już rozbieżności między sprężarkami a kompresorami oraz różnice między sprężarkami tłokowymi i śrubowymi. Dziś wykazujmy różnice między turbosprężarką a kompresorem.

Jak działają kompresory?

Wszystkie kompresory działają na tym samym mechanizmie, różnica jest widoczna w dalszych etapach i konstrukcji. Powietrze jest wtłaczane do zbiornika, a następnie jest pobierane z niego przez poszczególne narzędzia. Standardowo tłok musi być smarowany, by zniwelować proces tarcia, w kompresorach bezolejowych stosowany jest specjalny mechanizm o niskim współczynniku tarcia. Pozwala to na zmniejszenie ilości oleju, który mógłby się przedostać do zbiornika do wartości równych zeru. Turbosprężarki są oparte na tym samym mechanizmie, co bezolejowe. Mechanizm działający bez smarowania. Producent deklaruje, że brak oleju w sprężarce jest jednoznaczne z brakiem oleju w powietrzu.

Turbosprężarka kontra tradycyjny kompresor

Główną różnicą między kompresorem, a turbosprężarką jest wyposażenie turbosprężarki w silnik z magnesem trwałym i wałem napędowym opartym na łożyskach powietrznych. Mechanizm zapewnia niezawodność i minimalna wartość zużycia energii. Innowacyjne podejście dotyczy również zmniejszenia ilości części wewnętrznych odpowiedzialnych za poszczególne procesy. Turbosprężarka jest zdecydowanie lżejsza i bardziej kompaktowa, co nie wpływa na jej wydajność, wręcz przeciwnie. Jest absolutnie niezawodna, nawet w wyjątkowo trudnych warunkach eksploatacji.

Innowacyjne podejście producenta turbosprężarki jest uzupełnione o dwie technologie napędowe, a jednocześnie zapewnia wyjątkowo niski poziom hałasu, co poprawia komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków. Tradycyjne kompresory mają moc silnika o różnych wartościach, im większa, tym większa wydajność , która minimalizuje możliwość wystąpienia spadków ciśnienia.Podobnie jak turbosprężarka, której moc silnika występuje w przedziałach od 55 do 220 kW.

Dla kogo turbosprężarka?

Dlaczego turbosprężarka będzie lepszym rozwiązaniem i dla kogo? Z pewnością sprawdzi się w miejscach, gdzie liczy się jakość i precyzja. Kompaktowa budowa bardzo często wpływa na ostateczny bodziec do zakupu. W przypadku innowacyjnego rozwiązania Boge sprężarka o ograniczonych mechanizmach wewnętrznych i o wyjątkowych parametrach wydajność jest całkowicie bezkonkurencyjna i skutecznie dyskwalifikuje dotychczasowe, toporne rozwiązania, których parametry być może są na podobnym poziomie, ale ilość części wewnętrznych to ryzyko inwestycji w proces serwisowania.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0