Nowe rozwiązania z zakresu systemów sprężania powietrza są wyjątkowo rozchwytywanymi technologiami, znajdującymi swoje zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Począwszy od zastosowania ich w niewielkich biurach i warsztatach lakierniczych, po użytkowanie sprężarek w wielkich halach produkcyjnych, a także w przemyśle ciężkim. Mając na uwadze złożoność systemów kompresujących powietrze, współpraca na linii producent – klient musi przebiegać bezbłędnie. Z uwagi na występujące uwarunkowania technologiczne, konstrukcyjne i konieczność zaprojektowania najskuteczniejszych rozwiązań, korzystanie z profesjonalnych firm zajmujących się technikami sprężonego powietrza jest wyjściem nie tylko przydatnym, ale i pożądanym, co będzie najbardziej widoczne w przypadku konieczności zainwestowania w sprężarki dla biur projektowych.

Charakterystyka urządzeń sprężających – zalety korzystania z profesjonalnej obsługi Pneumatik S.A.

Sprężarki to złożone urządzenia przemysłowe, służące do kompresowania powietrza atmosferycznego na potrzeby wykonywanych prac. Zadaniem kompresora jest zasysanie i sprężenie dostępnego powietrza, które charakteryzuje się zwykłym poziomem czystości – urządzenia zatem czerpią czyste powietrze atmosferyczne. W zależności od modelu, firmy oraz konkretnego zastosowania, jakie przewidział dla danego urządzenia producent, sprężarki będą się różnić od siebie rozmiarem, pojemnością, sprawnością, stopniem złożoności, konstrukcją, umiejscowieniem wtrysków i innych komponentów.

Można zatem stwierdzić, iż kompresory są urządzeniami niezwykle złożonymi. Nie są najprostsze w serwisowaniu, a źle użytkowane mogą być niebezpieczne zarówno dla obsługującego, jak i dla otoczenia. Z uwagi na konieczność zachowania wszelkich norm bezpieczeństwa i kurczowego trzymania się instrukcji obsługi urządzeń, nieocenioną pomocą jest skorzystanie z firmy oferującej nie tylko kompresory przemysłowe czy sprężarki dla biur projektowych, ale także takiej, która oferuje montaż, naprawę i serwisowanie zakupionego sprzętu. Na potrzeby przemysłowe używa się zazwyczaj kilku najpopularniejszych typów kompresorów marki BOGE – znanego i cenionego producenta specjalistycznych urządzeń przemysłowych. Przykładami urządzeń BOGE są między innymi:

sprezarka-c2-2

1. Sprężarki śrubowe – mogą występować w różnych seriach (najczęściej spotykanymi są seria C i seria S). W przypadku sprężarek śrubowych mamy do czynienia ze zintegrowaną konstrukcją urządzenia, dzięki czemu wszystkie najważniejsze komponenty są spakowane w jeden, wygodny moduł. Ułatwia to pracę całego urządzenia, niwelując ewentualne straty sprawności i nieszczelności. Kompresor charakteryzuje się wysoką kulturą pracy i niezwykle cichym oddziaływaniem na środowisko. Zastosowanie żeliwnych, grafitowych wypełnień jest gwarantem tłumienia odgłosów pracującego sprzętu. Śrubowe rozwiązanie to przede wszystkim oszczędność przestrzeni – sprężarka jest zaprojektowana tak, aby spełniać swoje funkcje możliwie najskuteczniej, przy jednoczesnej miniaturyzacji poszczególnych komponentów, w związku z czym urządzenia mogą być wykorzystywane jako sprężarki dla biur projektowych, a także na większą skalę np. przemysłową.

2. Sprężarki tłokowe – spotykane są bardzo często w wersjach bezolejowych. Specjalna konstrukcja tłoka umożliwia bezproblemową kompresję powietrza bez konieczności stosowania dodatkowych olejów. Wysoka jakość sprężonego powietrza powoduje, że sprężarki tłokowe są chętnie wykorzystywane np. w gabinetach stomatologiczno-protetycznych. Sprężarki tłokowe ponadto są niewielkich rozmiarów, co dodatkowo działa na ich korzyść – stąd też ich popularność w małych pomieszczeniach.

3. Sprężarki scroll – w tych urządzeniach stosuje się inną technologię przepływu powietrza. Przepływ gazu w urządzeniu przypomina swoisty „wir”, wytwarzany przez wewnętrzną, spiralną budowę komponentów urządzenia. Zakrzywiona spirala scroll wytwarza szereg tzw. kieszeni gazowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie spiralnych, niezwykle wydajnych, ruchów powietrza. To, co działa na korzyść tego kompresora, to zdecydowanie niższy poziom drgań i hałasu oraz niska wrażliwość na obciążenia związane z ruchami cieczy i powietrza, a także ciałami obcymi, które mogą pojawić się w obiegu kompresora.

Sprężarka-śrubowa-BOGE-S

Sprężarki, generatory, osuszacze – liczy się pewność i gwarancja obsługi

Są to podstawowe urządzenia techniczne, szeroko wykorzystywane w przemyśle i pracach warsztatowych. Mimo wielkiej popularności i spotykaniu niemal na każdym kroku, nie należy pomijać faktu, iż są to specjalistyczne urządzenia mechaniczne. Ich niewłaściwe użytkowanie może być niebezpieczne, a zatem wymaga się od użytkowników nie tylko zachowania maksimum staranności i ostrożności podczas obsługi sprzętu, ale także specjalistycznej wiedzy na temat jej budowy, utrzymywania ciągłej konserwacji i sprawdzania stanu sprawności. Awaria sprzętu może zastopować pracę całej fabryki na kilka godzin, a nieudolna próba naprawy czy wymiany może zatrzymać funkcjonowanie przedsiębiorstwa na kilka dni.

Nie warto zatem bagatelizować powagi sytuacji i decydować się na niesprawdzone rozwiązania. Sztampowym przykładem nierozwagi jest przeprowadzenie zakupu serii kompresorów od niesprawdzonego producenta, który nie zagwarantował kompleksowej obsługi technicznej. Absolutną koniecznością jest zapewnienie ciągłości pracy, zatem dodatkowe usługi naprawcze i serwisowe są wymagane w przypadku tej newralgicznej technologii stosowanej w warunkach przemysłowych i indywidualnych.

Pneumatik S.A. – gigant solidności i wszechstronności

Bez wątpienia ciekawą ofertą jest skorzystanie z usług profesjonalistów – Pneumatik S.A. daje rękojmię niezawodności wykonywanych usług i wytrzymałości produktów. Jak możemy dowiedzieć się wprost z firmowej strony internetowej – jest to jedna z wiodących firm w zakresie techniki sprężonego powietrza w Polsce. Wśród wielu niewątpliwych zalet, na szczególną uwagę klientów zasługuje przede wszystkim:

1. Wielkie doświadczenie przedsiębiorstwa – firma prężnie działa na rynku i oferuje swoje usługi już ponad dwadzieścia lat.

2. Szeroka gama sprężarek i innych sprzętów – Pneumatik S.A. posiada w swoim asortymencie wszystkie wymienione wyżej typy sprężarek, a także urządzenia pomocnicze i dodatkowe autoryzowanych marek, co sprawia, że produkty są sprawdzone i autentyczne.

3. Całościowa obsługa i usługi dodatkowe – praca specjalistów z Pneumatik S.A. nie kończy się wraz ze sprzedażą produktów. Firma oferuje bowiem holistyczne podejście do tematu technologii sprężania powietrza – uzyskujemy profesjonalny serwis, doradztwo i montaż sprzętu na terenie naszego zakładu.

4. Wysoka konkurencyjność na rynku – mimo dużego stażu i jakości usług i sprzętów, firma nie stawia zaporowych kwot za swoją pracę. Podstawą jej działalności jest konkurencyjność, zatem możemy być pewni nie tylko dobrej jakości, ale także niskiej ceny.

5. Profesjonalne doradztwo – wątpliwości i pytania natury technicznej, np. na temat budowy sprężarki dla biur projektowych, nie są niczym nowym dla wyspecjalizowanych pracowników Pneumatik S.A, w związku z czym klient może liczyć na fachową pomoc wykwalifikowanych doradców.

6. Wynajem sprężarek – w przypadku gdy nie chcemy inwestować w zakup nowego sprzętu, możemy zdecydować się na czasowe wypożyczenie kompresora, a następnie jego zwrócenie, co jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem dla wielu klientów.

7. Analizowanie wydajności – od wielu lat firma może przeprowadzić, na zlecenie klienta, szczegółowe badanie efektywności pracy sprężarkowni, za pomocą specjalistycznego urządzenia diagnostycznego firmy BOGE.

8. Autoryzowany dostawca sprężarek – firma Pneumatik S.A. jest autoryzowanym przedstawicielem niemieckiego giganta z branży sprężania powietrza. Najwyższą jakość i pełną wiarygodność gwarantuje szereg certyfikatów i nagród, przyznanych przedsiębiorstwu przed prestiżowe podmioty – wśród największych wyróżnień znajdziemy certyfikaty najwyższej jakości produktów, usług i obsługi klienta, nadanych przez fundacje Qualias, SPX Flow Technlology czy potwierdzenie statusu PREMIUM, jako autoryzowanego partnera firmy BOGE.

9. Realizowanie zadań remontowych – dzięki którym możliwe jest serwisowanie oraz naprawa np. remont bloków śrubowych w sprężarkach. Prace naprawcze wykonywane są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów.

10. Produkty zamienne i części do sprężarek – Pneumatik S.A. jako autoryzowany przedstawiciel posiada w swoim asortymencie także oryginalne części zamienne do sprężarek, które mogą być wykorzystywane dwojako – do naprawy zakupionych sprzętów, a także przeznaczone do otwartej sprzedaży.

11. Skup kompresorów – w przypadku posiadania zużytej sprężarki, firma jest w stanie odkupić ją od klienta. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy – w przypadku użyteczności poszczególnych części kompresora, oddający może liczyć na pieniężny ekwiwalent za zwrócony sprzęt.

logo

To oczywiście nie wszystko, czym dysponuje firma

Wymienione zalety i usługi przedsiębiorstwa Pneumatik S.A. wskazują na pożyteczność współpracy pomiędzy klientem, a producentem, za pośrednictwem autoryzowanego przedstawiciela. Rzecz jasna nie są to wszystkie usługi produkty, jakie ma w zanadrzu przedsiębiorstwo, jednakże przedstawiona, zakrojona część zadań realizowanych przez firmę, pozwala sądzić, iż jest to sprawdzony dostawca, który dostarczy, zamontuje i obsłuży m.in. sprężarki dla biur projektowych.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0