Seria C sprężarek śrubowych firmy BOGE wyznacza najwyższe standardy wydajności w branży sprężonego powietrza. Przemyślana budowa korzystnie przekłada się na wiele aspektów. Zmniejszenie poziomu głośności, wyeliminowanie zbędnych ilości przewodów i połączeń oraz większa produktywność sprawiają, że sprężarki coraz częściej znajdują uznanie w wielu firmach z różnych branż.

Szerokie zastosowanie sprężarek śrubowych

Sprężarki śrubowe znajdują zastosowanie w przemyśle, rzemiośle oraz wielu innych dziedzinach. W dużych fabrykach urządzenie to dostarcza sprężone powietrze do rozbudowanych instalacji. Natomiast w kolejnictwie sprężarki wykorzystywane są w układach hamulcowych pociągów. Na placach budowy za to zasilają sprężonym powietrzem różne maszyny budowlane.

Nie tylko wielki przemysł korzysta z technologii sprężonego powietrza. Maszyny te wykorzystywane są równie często w mniejszych firmach, np. gabinetach stomatologicznych.

Modułowa koncepcja sprężarek Boge serii C

Sprężarka serii C to przemyślana konstrukcja, pozwalająca na indywidualną konfigurację systemu sprężonego powietrza. Maszyna składa się z kilku modułów, tworzących zintegrowany system. Kompaktowość gwarantuje krótkie drogi przesyłu oraz redukuje ilość przewodów, a tym samym oznacza efektywne i oszczędne działanie.

Komponenty sprężarek śrubowych:

Funkcjonalność sprężarek śrubowych Boge:

Zalety sprężarek serii C gwarantują ekonomiczne i skuteczne użytkowanie w każdej sytuacji.

Połączony typ konstrukcji – zintegrowanie wszystkich kluczowych zespołów w jeden kompleksowy moduł umożliwia ograniczenie ilości instalacji i przewodów. Wykluczono także nieszczelności oraz zminimalizowano straty ciśnienia, co przekłada się na większą niezawodność sprężarek.
Wariant z osuszaczem ziębniczym – serię C można dodatkowo wyposażyć w osuszacz ziębniczy, umieszczony na zbiorniku sprężonego powietrza lub od spodu – nie ma potrzeby dodatkowego miejsca do wytwarzania sprężonego, suchego powietrza.
Wersja z regulacją częstotliwości – w zależności od potrzeb istnieje możliwość zamontowania przetwornicy częstotliwości, która zapewnia elastyczne dostosowanie liczby obrotów silnika napędowego – wydajność i liczba obrotów silnika dopasowane są do indywidualnych potrzeb. Łagodne rozruchy i zatrzymania chronią materiały przed nadmiernym zużyciem.
Sterowanie – proces sterowania sprężarką realizowany jest przez sterownik base z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym oraz dzięki czujnikom ciśnienia. Opcjonalnym jest sterownik focus ze zintegrowanym wyświetlaczem efektywności i wieloma możliwościami sterowania.
Najwyższa jakość – sprężarki śrubowe BOGE cechuje wyjątkowo niskie zapotrzebowanie na moc. Racjonalne rozmieszczenie wszystkich elementów zapewnia pracę sprężarek serii C na najwyższym poziomie.

Oceń ten post!

5 / 5. Liczba głosów: 1