sprężarki przemysł elektroniczny

Sprężarki bezolejowe z wtryskiem wody wyznaczają normy dla klarowności powietrza w wielu gałęziach przemysłu. Najnowsze urządzenia oferują nie tylko całkowicie czyste powietrze zgodnie z regulacjami prawnymi, ale poprawiają również efektywność energetyczną w wielu przedsiębiorstwach.

Czystość powietrza jest kluczowym aspektem dla wielu branż np.: spożywczej, farmaceutycznej, maszynowej czy też elektronicznej. Tutaj nawet małe zanieczyszczenie spowodować może lawinę niekorzystnych sytuacji, w tym – utratę jakości produktu.

W poprzednim wpisie na blogu przybliżyliśmy zastosowania sprężarek w przemyśle spożywczym. Dzisiaj zajmiemy się branżą elektroniczną.

Sprężarki bez oleju a przemysł elektroniczny

W produkcji części elektronicznych wykorzystywane są rozwinięte technologicznie maszyny. O tego typu urządzania każdy producent powinien dbać, ponieważ to wielka inwestycja na przyszłość. Sprzęt ten wykorzystuje niezliczone ilości sprężonego powietrza na przykład do przenoszenia komponentów lub do obsługi drobnych zaworów. Owo powietrze musi być bezolejowe, aby zapewnić jak największą czystość powietrza.

Zabrudzenie sprężonego powietrza cząstkami oleju przyczynia się do wyższych kosztów renowacji oraz, w skrajnych przypadkach, do całkowitego zatrzymania produkcji.

Najczęstsze przeznaczenia sprężonego powietrza w przemyśle elektronicznym to:

  • Mycie płytek obwodu drukowanego — sprężone powietrze wykorzystywane jest do wyczyszczania płytek obwodu drukowanego po procesie produkcji.
  • Manipulatory przenoszące — sprężone powietrze pomocne jest w zasilaniu maszyn pneumatycznych przenoszących odpowiednie komponenty .

Jakość sprężonego powietrza w branży elektronicznej to sprawa oczywista. Wszelkie sprężarki bezolejowe BOGE zaprojektowane są w taki sposób, aby zagwarantować stałe źródło czystego powietrza, umożliwiając skupienie się na działaniach na rzecz rozwoju firmy bez zbędnych zastojów produkcyjnych.

Dlaczego właśnie te sprężarki są tak skuteczne?

Nowatorskie sprężarki marki BOGE, w zależności od modelu, zapewniają prostą obsługę, bezawaryjność oraz wysoką oszczędność energii. Dodatkowo zaimplementowanie elektronicznego panelu sterowania umożliwia zarządzanie wszelkimi funkcjami sprężarki w sposób bezpieczny i sprawny. Istnieje również możliwość śledzenia na bieżąco głównych wskaźników pracy urządzenia.

Pionierski system wentylacyjny, który również znajduje się w kompresorach BOGE, składa się z osiowego wentylatora, inteligentnie sterowanego poprzez panel elektroniczny. Dzięki niemu można schładzać wewnętrzne obwody hydrauliczne, nawet w bardzo trudnych okolicznościach eksploatacji, zmniejszając przy tym znacznie koszty eksploatacji oraz poziom hałasu w tym samym czasie.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0