kompresor do warsztatu

Kompresor do warsztatu samochodowego spełni oczekiwania wymagających klientów, jak i tych, których potrzeby są ograniczone do kilku prostych czynności. Niezależnie od potrzeb, zdecydowanie korzystniejszą inwestycją jest zakup dobrego urządzenia, które będzie odznaczało się efektywnością i wydajnością przez długi czas eksploatacji.

W poprzednich artykułach pisaliśmy o zastosowaniach sprężarek w przemyśle spożywczym oraz wykorzystaniu sprężarek w przemyśle elektronicznym. Dziś natomiast tekst o tym, jakie kompresory sprawdzają się w warsztatach samochodowych.

Do czego przydają się kompresory w warsztacie samochodowym?

Na początku działalności nie inwestujemy w drogie maszyny, ponieważ staramy się obniżać koszty. Po jakimś czasie, gdy warsztat zaczyna dobrze prosperować używanie bardziej zaawansowanych maszyn, jest koniecznością. Im bardziej zacznie rozwijać się warsztat samochodowy, tym większe zapotrzebowanie na lepszej jakości sprzęt. Możliwości kompresora muszą być dopasowane do specyfiki i częstotliwości wykonywanych czynności. Nie możemy sobie pozwolić na zastój, który generuje zbyt duże straty.

Kompresory w warsztacie przydadzą się do wielu prac. Jego podstawowym działaniem jest zwiększanie ciśnienia gazu – powietrza. Umożliwia sprawne uzupełnienie powietrza w oponach, a także jako sposób na skuteczne oczyszczanie narzędzi. Jednakże możliwości kompresora są znacznie bardziej obszerne. W warsztacie samochodowym zostanie doceniony podczas prac lakierniczych. Ponadto podłączenie do kompresora narzędzi pneumatycznych znacznie ułatwi pracę przy wykręcaniu śrub i wielu innych czynności, które potrzebują użycia większej siły.

Jaki kompresor do warsztatu samochodowego wybrać?

Na rynku istnieją różne rodzaje kompresorów. W warsztatach samochodowych sprawdzają się urządzenia oparte na technologii olejowej. Ich parametry świetnie sprawdzą się w warsztatach niezależnie od wielkości. Wyróżniają zaawansowaną technologią, wydajną i niezawodną pracą nawet w wyjątkowo niesprzyjających warunkach pracy.

Dzięki indywidualnej konfiguracji parametrów i dopasowania sprzętu dodatkowego każdy może korzystać z kompresorów według własnych preferencji. Panel sterujący wyróżnia się intuicyjną obsługą. Jak wszystkie produkty producenta Boge i w tym przypadku można liczyć na systematyczną pracę przy ustawieniu stałego ciśnienia roboczego, długiej żywotności konstrukcji i wysoką wydajnością. Cechą charakterystyczną kompresorów jest wysoki współczynnik produktywności zużywanej energii.

Kompresory śrubowe to sprzęt godny polecenia do wszystkich warsztatów samochodowych. Poprzez dodawanie kolejnych części można stale powiększać zakres produktywności i wydajności urządzenia. Tylko kompresory zaawansowane technologicznie spełnia oczekiwania wymagających klientów.

Oceń ten post!

0 / 5. Liczba głosów: 0