dla kogo sprężarka

Sprężarka to najprościej rzecz ujmując maszyna energetyczna, która pełni jedno ważne zadanie – podwyższa ciśnienie gazu lub też wymusza jego przepływ. Wydaje się, że jest przeznaczona dla określonej grupy użytkowników. Tak naprawdę wszyscy mogą z niej korzystać, gdyż jest urządzeniem o szerokim zastosowaniu.

Sprężarka to urządzenie, które może przydać się do pompowania kół, malowania różnych elementów, czyszczenia trudno dostępnych miejsc i wykonywania wielu innych czynności. Tym sposobem przydaje się praktycznie każdemu, kto prowadzi własny warsztat samochodowy, zakład lakierniczy lub zarządza linią produkcyjną. Co więcej, kompresory są bardzo często wykorzystywane do zasilania rozmaitych narzędzi pneumatycznych.

Sprężarka dla firmy

W firmie zazwyczaj sprężarka powietrza jest urządzeniem wykorzystywanym do wielu zaawansowanych zadań. Zaleca się wobec tego wybór nieco bardziej wyspecjalizowanego modelu. W tym przypadku najlepiej rozglądać się wśród kompresorów ze zbiornikiem o pojemności powyżej 150 l, które mają moc większą niż 4 KM. Takie sprężarki z powodzeniem posłużą w warsztatach samochodowych i wulkanizacjach. Jeżeli kompresor ma być wykorzystywany w zakładach przemysłowych, to wówczas najlepiej zainwestować właśnie w sprężarki śrubowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Jeżeli prowadzisz firmę, przeczytaj nasz wcześniejszy artykuł o tym, jaki kompresor wybrać dla firmy. Z pewnością pomoże Ci w wyborze adekwatnego urządzenia.

Sprężarka do użytku w gospodarstwie domowym

Sprężarki są urządzeniami chętnie stosowanymi także w gospodarstwach domowych. Zwykle są tam wykorzystywane do bardzo wielu rozmaitych czynności. Do użycia w czasie drobnych prac domowych idealnym okaże się ciśnieniowy zestaw przenośny o napędzie elektrycznym. Jeżeli kompresor będzie służył do pompowania kół, malowania ogrodzenia lub różnych elementów, oczekiwania użytkowników spełni kompresor olejowy o niedużej pojemności zbiornika – do 100 l. Wówczas wystarczy moc urządzenia do 3 KM oraz ciśnienie robocze równe 9 Bar. Natomiast, gdy kompresor będzie przeznaczony do zadań produkcyjnych, należy wybrać większe urządzenia np. marki BOGE.

Oceń ten post!

5 / 5. Liczba głosów: 1